380 перегляд(ів)

Урок: Географічне положення Африки. Її дослідження та освоєння

 

Мета уроку: сформувати уявлення учнів про географічне положення материка; виявити характерні риси географічного положення Африки; розповісти про дослідження та освоєння материка; закріпити уміння визначати географічні координати на прикладі крайніх точок Африки; формувати вміння визначати протяжність материка з півночі на південь та із заходу на схід.

Обладнання: підручник, атлас, зошит для практичних робіт, фізична карта Африки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Очікувані результати: учні зможуть: називати характерні риси географічного положення Африки, Д. Лівінгстона, Г. Стенлі — дослідників материка; визначати географічні координати та протяжність материка; розповідати про дослідження та освоєння материка; позначати  і показувати на карті об’єкти географічної номенклатури.

Географічна номенклатура: миси — Рас-Енгела, Агульяс, Альмаді, Рас-Гафун; моря — Середземне, Червоне; затоки — Гвінейська, Аденська; протоки — Мозамбіцька, Гібралтарська, Баб-ель-Мандебська; острів Мадагаскар; півострів Сомалі.

  1. Організаційний момент
  2. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Вступне слово вчителя

Африка — найбільш жаркий материк, природа якого є досить різноманітною. У першу чергу це пов’язано з кількістю опадів, що тут випадають. В екваторіальних районах майже щодня йдуть зливи, тут простягаються масиви вологих вічнозелених лісів, а в тропічних широтах кілька місяців може не випадати ні краплі дощу. Тут розташована найбільша пустеля земної кулі — Сахара. Її територією протікає найдовша, а для давніх людей і найбільш загадкова річка світу — Ніл. В Африці живуть найбільші тварини суходолу — слони, бегемоти, носороги, жирафи.

Geo7 Urok (11) (12.3 KiB, 1 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *