1 285 перегляд(ів)

Урок: Кузов і кабіна вантажного автомобіля

Мета: ознайомити учнів з будовою кабіни та типами кузовних конструкцій; розвивати логічне мислення і зорову пам’ять, уяву; виховувати охайність, терплячість, увагу, старанність, і повагу до професії механіка з ремонту автомобілів і любов до техніки.

Обладнання: автомобіль ГАЗ-53, плакат, підручник

Тип уроку: пояснення нового матеріалу

Хід уроку

У залізних машинах – живі люди.

УНТ

І. Організаційний момент.

1. Вітання

2. Визначення чергового

3. Підготовка робочого місця до уроку

4. Перевірка присутніх

ІІ. Актуалізація опорних знань

(Опитування учнів запитаннями типу)

  1. Що розуміють під рульовим керуванням?
  2. З яких основних частин складається рульове керування?
  3. 3.                Що називають рульовим механізмом?
  4. 4.                Що називають рульовим приводом?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Мати мотоцикл добре, а мати автомобіль ще краще. Звичайно відмінності між цими двома транспортними засобами ви знайдете без проблем. Але автомобіль має досить велику перевагу – деталь, яка забезпечує водію комфортну їзду, затишок і спокій. Звичайно це кабіна, а також в вантажних авто це кузов. З його будовою та класифікаціями ми з вами зараз ознайомимось.

IV. Оголошення теми та мети уроку

V. Сприйняття та засвоєння нового мате­ріалу

Кузов i кабіна вантажного автомобіля

Вантажні автомобілі загального призначення мають кузови у ви­гляді дерев’яної бортової платформи. На спеціалізованих автомобі­лях кузови пристосовані для перевезення певного вантажу (само­скидні, фургони, цистерни тощо).

Бортова платформа вантажного автомобіля (рис. 1., а) скла­дається з дерев’яних і металевих деталей. Основу платформи стано­вить підлога 5, зроблена з дощок, яка спирається на поздовжні 2 й поперечні 4 бруси. До основи прикріплено передній борт 7 (нерухо­мо), відкидні бічні 6 і задній 3 борти. Відкидні борти з’єднані з осно­вою завісами 11 і 10т удержуються в піднятому положенні спеціаль­ними запорами 8 у кутах бортів. До рами автомобіля бортова плат­форма кріпиться стрем’янками І і 9.

Кабіна вантажного автомобіля (рис. 1., б) капотної конструкції складається з каркаса 75, кришки 13, верхньої 72, задньої 14 і біч­них 16 панелей, між якими зроблено дверні прорізи. В прорізах на завісах навішуються двері. В зачиненому положенні двері удержу­ються за допомогою спеціальних замків. Двері кабіни обладнано опускним склом із склопідйомниками та кватирками. У віконні про­різи кабіни вставлено гнуте скло, яке не відкривається. Всередині кабіни розміщено сидіння водія та органи керування.

Сидіння водія може бути двомісним або тримісним, спільним для водія й пасажирів або окремим. У разі роздільної конструкції сидін­ня виконують регульованим за висотою й довжиною, а також за на­хилом спинки. В кабінах безкапотної конструкції передбачають одне спальне місце, розташоване впоперек кабіни за спиною водія. Щоб забезпечити доступ до двигуна, в таких кабінах роблять пристрій для перекидання кабіни відносно передніх шарнірних опор (автомобілі МАЗ, КамАЗ).

Оперення вантажного автомобіля (рис. 1., в) в разі капотного компонування складається з капота 17, крил 18, підніжок 19, коли двигун розташовано під кабіною, до оперення входять тільки крила, підніжки та облицювання ра­діатора.

 

Рис. 1. Кузов (а), кабіна (б) та оперення (в) вантажного автомобіля:

1,9— стрем’янки; 2, 4 — відповідно поздовжні й поперечні бруси; 3 — задній борт; 5— підлога платформи; 6— відкидні бічні борти; 7 — передній борт;

8— спеціальні запори; 10, 11 — завіси; 12 — верхня панель; ІЗ — кришка;

14 — задня панель; 5— каркас; 16— бічні панелі; 17 — капот; 18— крила;

19— підніжка; 20— облицю­вання радіатора облицювання радіатора.

VІ. Підсумки уроку

На сьогоднішньому уроці ми з Вами ознайомились…,з’ясували…, переконались… (вчитель вислуховує думки учнів)

  • З яких основних елементів складається кузов?
  • З яких основних елементів складається кабіна?
  • Що таке оперення?
  • Що називають кришкою?
  • Що таке капот?

VІI. Домашнє завдання

– Опрацювати матеріал§ __ з підручника В.Ф. Кисликов, В.В. Лущик

– Відповісти на запитання.

Icon of Bud 11 (7) Bud 11 (7) (138.0 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *