2 656 перегляд(ів)

Урок малювання: КРАСА ПОБУТУ

Мета:

 • навчальна: ознайомити учнів із побутовими темами у творах мисте­цтва; поглиблювати знання про правила створення багатофігурної композиції;
 • розвивальна: розвивати вміння створювати багатофігурні композиції, насолоджуватися творами образотворчого мистецтва, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів;

 • виховна: прищеплювати зацікавленість творами побутового жанру, охайність.

Оснащення

 • Матеріали та інструменти: пластилін (глина), стеки, дощечки, сер­ветки для витирання рук, клейонки; матеріали для живописної роботи за вибором учнів.
 • Зоровий ряд: репродукції творів графіків та живописців (Ж. Б. С. Шар­ден «Праля»; О. Лактіонов «Лист з фронту»; М. Пимоненко «Весілля в Київській губернії», «Ярмарок» та «Свати»), фотозображення скульп­тур (порцелянові статуетки майстрів Італії та Німеччини), фарфорові композиції А. Борсато-Каподімонте.

Тип уроку: комбінований урок.

Словник термінів:

0 побутовий жанр — жанр образотворчого мистецтва, у якому йдеться про побут людей.

ХІД УРОКУ

 1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

 1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бесіда

т Що таке жанр образотворчого мистецтва?

т 3 якими жанрами образотворчого мистецтва ми вже знайомі?

т Які художники в яких жанрах працювали? Назвіть їхні прі­звища і роботи.

 • МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Творчість художників безмежна. Вони цікавляться краєвидами землі, тваринним і рослинним світом, навколишніми предметами… Але ще є теми, які хвилюють творчу душу митців. Сім’я, школа, праця, відпочинок, будь-який етап життя люди­ни — усе це знаходить відбиття у творах образотворчого мистецтва. З давніх-давен художників цікавив побут людей — і знаменитих, і зовсім нікому не відомих, поетів і художників, музикантів і зви­чайних робітників.

 1. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Слово вчителя

— Жанр образотворчого мистецтва, про який я згадав (-ла), має назву побутового, тому що розповідає про побут людей. Праця, від­починок, навчання, особисте життя людини — усе це відбивається у творах побутового жанру.

Побутові сцени, зображені художниками різних епох, дають змогу ніби зазирнути в реальне життя давно минулих часів. Адже художник, зображуючи сучасне йому життя, немов фіксує для на­щадків неповторні особливості побуту своєї епохи. (Учитель демон­струє наочність.)

Окрім живопису, жанрові теми поширені також у графіці та в скульптурі, переважно невеликих розмірів. Дуже привабли­во виглядають невеликі скульптурні групи, виконані майстрами декоративно-прикладного мистецтва, наприклад різьблені дерев’яні іграшки або порцелянові статуетки. (Учитель демонструє на­очність.)

 1. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
 2. ІНСТРУКТАЖ

Учитель. Зліпіть клоуна для створення скульптурної компо­зиції «Циркова вистава».

Послідовність ліплення клоуна

 

турної композиції на побутову те­матику: «У туристичному поході», «Завзяті музиканти», «Тріо», «Вечірнє чаювання», «Циркова вистава».

 

 

Групова робота. Разом з однокласниками поєднайте окремі фігурки у загальну скульптурну композицію.

Творче завдання № 2

Намалюйте побутову композицію на одну з тем: «Наша сім’я вдо­ма», «Як я виконую домашні завдання» (матеріали — за вибором учнів).

 • АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Бесіда

т Які теми розкрито у роботах побутового жанру? Наведіть при­клади.

▼ Що ви зобразили на тему «Наша сім’я вдома», «Як я виконую домашні завдання»?

 1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
 2. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
 3. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку (вдома розглянути ілюстрації в улюблених книжках; принести на на­ступний урок альбоми, улюблену книжку, олівці, акварель, пензлі).

Проголошення уроку завершеним.

Obrazot3 26 (106.8 KiB, 5 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *