2 358 перегляд(ів)

Урок малювання: Моделювання одягу. Ескіз костюму для феї квітів

Мета: 1. Розширювати знання учнів про дизайн, про­довжувати знайомити з моделюванням одягу; навчити учнів передавати основні особливості форми в одязі; формувати навички проектного мислення.

  1. Розвивати образне мислення, окомір, асоціа­тивну пам’ять.
  2. Виховувати акуратність, інтерес до створюва­ної роботи, активізувати творчу активність уч­нів.

Обладнання: матеріали: папір, кольорові олівці, ножиці, тра­фарет фігури людини, альбом із шаблонами (с. 45);

зоровий ряд: Л. Бакст. Ескіз костюма для балету «Жар-птиця», зразки дитячих робіт.

Хід уроку

  1. Організація класу
  2. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя з елементами бесіди.

Багато художників люблять застосовувати у своїх творчих роботах природні форми, але особливу увагу їм приділяють худож- ники-модельєри й театральні художники. Як ви думаєте, чому?

  • Оголошення теми уроку

На цьому уроці ви спробуєте себе в ролі художника-модельєра та створите ескіз костюма феї для балу квітів.

  1. Вивчення нового матеріалу

Слово вчителя.

Перш ніж художник-модельєр представить свої моделі на показі, він веде пошук основної ідеї костюма, робить ескізи. Ана­логічна задача стоїть і перед художником по костюмах.

Однією з головних емоційно-образних характеристик костюма є колір. Саме він, а також фактура тканини і точно віднайдені про­порції допомагають створити потрібний образ. Іншою найважливі­шою характеристикою є ідея костюма, створена на основі природ­ної форми. Подивіться на ескіз Л. Бакста для балету «Жар-птиця», зроблений 1911 р. Зверніть увагу, як художник, використав при­родні форми жар-птиці, переніс їх на костюм (рис. 1). А от які костюми створили учні для свого показу (рис. 2, 3, 4). Ці убрання передають природну форму квітів. Пам’ятаєте казку Шарля Перро «Спляча красуня»? На бал до короля з нагоди народження при­нцеси Аврори серед інших гостей була запрошена і фея квітів. Сьо­годні ви маєте зробити ескізи костюмів для цієї доброї феї.

  1. Практична робота

Створення ескізу костюма для феї квітів.

(Використовується альбом із шаблонами)

Виріжте трафарет фігури людини. Прикладіть його до альбом­ного аркуша. Обведіть і намалюйте костюм для своєї феї. (У ході уроку вчитель проводить поточний інструктаж)

  1. Завершення уроку

Виставка дитячих робіт. Загальна оцінка уроку. Підбиття під­сумків. Завдання на наступний урок: принести папір, фарби (аква­рель), пензлі.

Obraz6 24 (38.2 KiB, 3 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *