430 перегляд(ів)

Урок – марафон. Джералд Даррел «Цикламенові гаї»

Мета. Ознайомити учнів з оповіданням англійського письменника; пробуджувати інтерес учнів до   тваринного світу; знаходити у структурі тексту художні описи природи; вчити самостійно визначати головних і другорядних персонажів; складати план до тексту і вміти ним користуватися під час переказу прочитаного; удосконалювати навички виразного і правильного читання; розширювати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи і дбайливе ставлення до неї.

Обладнання. Маршрутний листок, таблиці до гри «Точно і швидко», « Незвичайна математика», скоромовка, дипломи, робочий зошит.

Хід заняття

 Емоційний настрій на заняття.

Рада знову вас вітати і урок наш розпочати,

Будемо навчатись гарно, швидко весело і вправно.

  • Настрій?
  • Супер!
  • Погода?
  • Клас!
  • До роботи! Все гаразд!

– Діти, у нас сьогодні незвичайний урок. Він називається «урок – марафон». Він відрізняється від звичайного тим, що ми будемо працювати на занятті уявно подорожуючи, але в умовах класного приміщення. Долаючи зупинку за зупинкою, ми будемо вивчати новий матеріал. Давайте ж ознайомимося з нашим маршрутним листком.

з\п

Назва зупинки  Завдання, які потрібно виконати Підпис

нач. станції

1. Помисли! Гра «Точно і швидко. Хто або що?
2. Порахуй! Гра «Незвичайна математика»
3. Поспіши! Читання скоромовки
4. Дізнайся! Ознайомлення з відомостями про тему уроку і автора
5. Читай! Прочитати оповідання  «Цикламенові гаї»
6. Відповідай! Аналіз змісту твору
7. Склади і перекажи! Скласти план до тексту і переказати

за планом  прочитане

8.

 

Порадій! Отримання дипломів за гарні успіхи на уроці

 

– Вирушаємо у подорож. Будьте дуже уважні і активні, адже в кінці маршруту самі активні учні будуть нагороджені  дипломами.

Зупинка 1. Помисли!

Вправа на формування швидкої реакції на слово.

Гра «Точно і швидко». Хто або що?

Кує – … (зозуля)               дзижчить – …

Гавкає – …(собака)            варить – …

Каркає – …(ворона)                    реве – …

Нявчить -….                                 шипить – ….

Зупинка 2. Порахуй!

Гра «Незвичайна математика»

– Виконайте дії і прочитайте утворений результат.

Про – ро + так – к + хи = … (птахи)

Зоря – оря + віра – а + і = … (звірі)

Кінь – нь – і + ом + ахи = … (комахи)

Рибак – бак + бик – к = … (риби)

– Яким одним узагальнюючим словом можна назвати усі утворені слова?

Зупинка 3. Поспіши!

Читання скоромовки на одному мовному видиху.

Летів горобець через безверхий хлівець,

Ніс четверик гороху без червотоку,

Без червоточини, без прачервоточини.

Зупинка 4. Дізнайся!

Повідомлення теми уроку. Відомості про автора.

– Сьогодні ми продовжимо читати твори про тварин. Ми ознайомимося з англійським письменником  Джеральдом Малколмом Дарреллом і його цікавим оповіданням «Цикламенові гаї».

Джеральд Даррелл — відомий англійський зоолог і мандрівник, автор літературних творів, статей, кінофільмів, радіо- та телепередач про природу.

Народився він 1925 року в сім’ї інженера в індійському місті Джамшедпур. Екзотична природа Індії справила надзвичайно сильне враження на маленького Джеррі, першим словом якого було “зоопарк”.

Батько Джеррі помер, коли хлопчикові ви­повнилося три роки, залишивши дружину з чотирма дітьми. А через кілька років Даррелл й переїхали до Греції на острів Корфу. Протягом шести років Джеррі міг спостерігати життя рослин і тварин на цьому чудовому острові.

Захоплення хлопчика природою проявилося в збиранні змій, жаб, птахів та інших тварин. Саме щасливому життю на Корфу була присвячена одна з найпопулярніших книг Дж. Даррелла “Моя сім’я та інші звірі”.

1939 року родина переїжджає до Англії. Тут після закінчення коледжу Джеральд Даррелл йде працювати спочатку в зоомагазин, а зго­дом — доглядачем тварин у зоопарку. І з того часу Джеральд — учасник експедицій до Аф­рики, Південної Америки, Нової Зеландії, Австра­лії — він займається відловом тварин для зоо­парків. Проте Даррелл мріє створити власний зоосад, у якому б утримувалися тварини, що в природних умовах перебувають на межі вими­рання.

1958 року Джеральд Даррелл заснував не­великий зоопарк на острові Джерсі що мав на меті збереження і розмноження диких тварин, які вимирали. Нині Джерсійський зоопарк відомий на весь світ. Протягом усієї своєї діяльності Даррелл пропагував ідею збереження природи, ділився досвідом утримання тварин у неволі.

Літературною діяльністю Джеральд Даррелл зайнявся за порадою свого брата, відомого ан-глійського письменника, який запропонував йому писати книгу про свої експедиції. Твори Джеральда Даррелла вирізняють тонкий гумор, цікавий сюжет. Діяльність Джеральда Даррелла як директора зоопарку, письменника-натураліста, зоолога мала надзвичайно велике значення у справі збереження рідкісних видів тварин.

Зупинка 5.Читай!

 Опрацювання твору «Цикламенові гаї»

1) Слухання твору учнями. Перевірка первинного сприймання.

– Як вже з самого початку зрозуміло, що події відбуваються не в нашій країні?

– Хто розповідає цю історію?

2) Словникова робота. Зошит, завдання 1.

3) Читання оповідання учнями мовчки.

Зупинка 6. Відповідай!

Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання.

– З якою метою хлопчик взяв сороченят із гнізда?

– Як він себе виправдовував? Чи добре так чинити? Як герой ставиться до птахів?

– Чому сімя Джеррі так по-різному поставилася до птахів?

– Оцініть поведінку мами і дітей?

– Назвіть головних і другорядних персонажів.

– Чи тримаєте ви вдома якихось тваринок? Як ви їх доглядаєте?

Зупинка 7. Склади і перекажи!Робота у зошиті, с.41, з.3.

Колективне складання плану прочитаного і переказ оповідання за планом Зупинка 8. Порадій!

 Підсумок уроку. Вручення дипломів.

– Чи правильно зробив хлопчик, взявши собі двох пташенят?

– Що ви зрозуміли прочитавши це оповідання? Як потрібно відноситися до всього живого?

– Назвіть головну думку твору?

– А зараз самі активні учні отримають дипломи за подолання перешкод під час нашої подорожі.                          Диплом

1 ступеня 

Нагороджується     …    (прізвище, ім’я учня)

За участь в уроці – марафоні

І за (н. найбільшу кількість правильних відповідей)

Бажаємо успіхів у навчанні.

Класовод (підпис)        (дата)

       Завдання ерудитам.

Прочитайте самостійно продовження розповіді про  витівки сорок, щоб зрозуміти, що хлопець справді любив своїх підопічних.

Icon of Zar F 24 Zar F 24 (23.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *