273 перегляд(ів)

Урок: Норма літературної мови як основне поняття правильності мовлення, її варіативність

Мета уроку:   узагальнювати знання учнів про стилістику, повто­рити вивчене про значення норми літературної мови, удосконалювати вміння визначати стилістичні озна­ки слів та текстів, утворювати слова і форми слів; розвивати навички роботи з текстами, уміння роби­ти лінгвістичний аналіз тексту, навички роботи з інформацією, творчі навички; збагачувати словни- ковии запас; виховувати дбайливе та уважне став­лення до рідної мови.

Внутрішньопредметні зв’язки:

Орфоепія:        наголошування слів.

Лексика:          стилістичне забарвлення синонімів.

Морфологія: утворювання числових форм іменників. Фразеологія: значення та вживання фразеологізмів.

Морфеміка: значення суфіксів іменників.

Тип уроку:     повторення знань, удосконалення вмінь і навичок.

Людина вища за тварину здатністю до мови,

але нижча за неї, коли негідно поводиться з мовою.

Сааді

ПЕРЕБІГ УРОКУ

  1. Організаційний момент
  2. Ознайомлення учнів із темою, метою і завданнями уроку

Слово вчителя. Мови — і рідної, і чужої — вчаться все життя. Кажуть: «Заговори, щоб я тебе побачив», бо рівень культури мови визначає і культуру мислення, і загальну культуру людини. Осо­бистість не може формуватися без засвоєння доброї літератур­ної мови. Якщо людина не навчиться говорити точно, доречно, виразно, якщо її мовлення не буде чистим і багатим, різноманіт­ним, вона не навчиться добре, послідовно і логічно мислити, вона не зможе пізнати навколишній простір і відкрити свій внутріш­ній світ. Панас Мирний говорив: «Мова — така ж жива істота, як і народ, що її витворив». А народ — це окремі люди, кожна людина зокрема. Для усіх людей — носіїв мови, діють закони, які лінгвісти називають мовними нормами. Саме про них ми сьо­годні і будемо говорити.

Urok Mov 2 (46.4 KiB, 1 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *