2 824 перегляд(ів)

Урок образотворчого мистецтва: СВІТ КАЗОК В ІЛЮСТРАЦІЯХ

Мета:

  • навчальна: навчати учнів зображати тварин та людей в ілюстраціях до казок, передавати у живописному творі індивідуальні характери­стики обраного казкового персонажа;
  • розвивальна: розвивати вміння насолоджуватися ілюстраціями до лі­тературних творів, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак;
  • виховна: прищеплювати любов до літературних творів, дбайливе став­лення до книжок.

Оснащення

  • Матеріали та інструменти: альбоми, олівці, акварель, пензлі, ємно­сті для води, серветки для витирання рук та пензлів, клейонки.
  • Зоровий ряд: ілюстрації до літературних творів (В. Єрко. Ілюстра­ції до «Снігової королеви»; М. Михайлошина. Ілюстрації до «Дитя­чого кобзаря» Т. Г. Шевченка; К. Лавро. Ілюстрація до казки «Пан Коцький»; О. Кошель. Ілюстрації до збірок поезій «Наша мова солов’ї­на» та «Чи я в лузі не калина була», ілюстрації до казки «Івасик-Телесик»;

І.  Штанка. Ілюстрації до казки «Івасик-Телесик»); улюблені книжки, які діти принесли на урок.

Тип уроку: комбінований урок.

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Видатний американський письменник Ернест Хе- мінгуей казав: «Немає друга відданішого за книгу». А що означає улюблена книга для вас?

Сьогодні ми дізнаємося, як художник створює ту книгу, яка по­трапляє до ваших рук з книжкової фабрики.

  • АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Бесіда
  • Чи маєте улюблену книжку? Яку? Чи принесли ви її на наш урок?
  • Чим вона вас приваблює?
  • Чи багато в ній ілюстрацій?
  1. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Розповідь учителя

— Що таке ілюстрація?

Якщо ми гортаємо сторінки книги з казками, то бачимо багато красивих, яскравих малюнків. Ці малюнки називають ілюстрація­ми, а виконують їх художники-ілюстратори.

Олександр Кошель. Ілюстрації до збірки поезій «Чи я в лузі не калина була»

 

Олександр Кошель. Ілюстрація до збірки поезій «Наша мова солов’їна»

 

Для того щоб створи­ти цікаву ілюстрацію, яка передаватиме зміст тексту, художники дуже уважно читають той твір, який згодом ілюструватимуть, уявляють тих героїв, які там діють, та події й при­годи, що трапляються з ге­роями твору. Потім вони накреслюють невеличкі малюночки, щоб визначи­тися із зображенням пер­сонажів твору, і вже після цього починають працюва­ти над ілюстраціями. Це дуже копітка, складна, але водночас цікава робота.

Погляньте уважно, як зображують художники- ілюстратори казкових тва­рин. Вони дуже відрізня-

 

ються від тих, яких ми зустрічаємо на вулиці (кішка, собака) або у зоопарку (лисиця, вовк, ведмідь та ін.). Художники їх начебто наділяють людськими рисами — тварини ходять на задніх лапах, розмовляють, часто одягнені в ошатне вбрання. (Учитель демон­струє наочність.)

Якщо розглянути ілюстрації різних художників-ілюстраторів до того самого твору, то можна побачити, що вони дуже різнять­ся. Як ви вважаєте, чому? Тому, що в уяві кожного художни­ка персонажі твору виглядають по-своєму. (Учитель демонструє наочність.)

Олександр Кошель. Ілюстрації до казки «Івасик-Телесик»

У вашій уяві герої казок можуть відрізнятися від тих, яких ви бачите на сторінках улюбленої книжки. Тому сьогодні на уроці ви всі перетворитеся на художників-ілюстраторів і проілюструєте свої улюблені казки.

Катерина Штанко. Ілюстрація до казки «Івасик-Телесик»

 

 

  1. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
  2. ІНСТРУКТАЖ

Учитель. Перед початком роботи над ілюстрацією оберіть фор­мат паперу (прямокутний чи квадратний, великий чи маленький) та його розташування (вертикальне чи горизонтальне). Для того щоб ілюстрація вийшла гарною та передала враження від тексту твору, слід обрати невеличкий епізод, визначити героїв та правиль­но розмістити їх на аркуші паперу. Для того щоб звернути особливу увагу на головного героя твору, його завжди виділяють кольором, розміром та розміщенням на аркуші паперу.

  • САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

Творче завдання № 1

Індивідуальна робота. Намалюйте ілюстрацію до української народної казки. Застосуйте матеріали, які, на вашу думку, якнай­краще допоможуть передати зовнішність і характер казкових пер­сонажів.

Колективна робота. Разом із однокласниками влаштуйте ви­ставку малюнків «Світ казок».

Творче завдання № 2

Намалюйте ілюстрацію до своєї улюбленої казки.

Творче завдання № З

(у класі з високим рівнем навчальних досягнень)

Можливий варіант завдання, коли весь клас малює ту саму казку, але різні її епізоди. Учитель заздалегідь розписує кожний епізод на окремому аркуші паперу. Учні всліпу витягують папірець із певним епізодом, який малюватимуть. Наприкінці уроку клас «видає» проілюстровану казку.

  • АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Бесіда

т Чи цікавою для вас була робота художника-ілюстратора? т Який епізод до улюбленої казки ви намалювали? т Яких героїв ви зобразили на своїх ілюстраціях?

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
  2. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
  3. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку (при­нести на наступний урок альбоми, олівці, гуаш, пензлі).

Проголошення уроку завершеним.

Obrazot3 27 (222.7 KiB, 6 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *