433 перегляд(ів)

Урок: Особливості життєдіяльності птахів. Лабораторна робота № 14 «Вивчення особливостей будови скелета птахів»

Мета: ознайомити учнів з особливостями життєдіяльності птахів, їхньою пристосованістю до польоту й різних середовищ існування, провести лабораторну роботу з вивчення особливостей будови скелета птахів.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошити [2], [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати особливості життєдіяльності птахів і риси їхньої пристосованості до польоту й різних середовищ існування.

Базовіпоняття й терміни: птахи, скелет.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

 

І. Організаційнийетап

Перевіркадомашньогозавдання

Учитель перевіряє в зошиті [2] наявність виконаної лабораторної роботи № 14 «Вивчення особливостей будови скелета птахів». Запитує, що залишилося незрозумілим, чи були труднощі у її виконанні, відповідає на питання школярів.

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Як птахи пристосувалися до різних середовищ існування?

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Особливості життєдіяльності птахів

Політ птахів. Політ — надзвичайно цінне придбання, що дає птахам можливість:

— рятуватися в повітрі від наземних хижаків;

— з повітря відшукувати й переслідувати наземну здобич, знаходити місця годівлі й водопою й користуватися ними навіть на значній відстані від свого житла;

— улаштовувати житла в місцях, недоступних для інших тварин — ворогів і конкурентів;

— робити сезонні перельоти, гніздитися влітку навіть у полярних країнах, а на зимівлю відлітати до теплих країв.

Для польоту необхідна значна перебудова усього організму; побудова літального апарата, наявність теплих покривів — оперення, пристосування кістяка, мускулатури, дихальної, травної, видільної й кровоносної систем, пристосування органів чуття, нервової системи й вищої нервової діяльності. Необхідно не лише мати літальний апарат і пристосований до польоту організм, але й уміти користуватися польотом.

Треба, однак, мати на увазі, що повітря для птахів — це лише середовище для подолання, а не середовище існування. Хоча пристосованість деяких птахів до повітря настільки велика, що вони й годуються, а деякі можуть спати й спаровуватися в повітрі (наприклад, стрижі), але розмножуються птахи все ж таки на землі, та й взагалі існувати без землі не можуть…

Biol8 (45) (18.4 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *