2 210 перегляд(ів)

Урок. Перевірна робота. Диктант

Мета: перевірити орфографічну та пунктуаційну грамотність учнів, умінняналежно оформлювати письмову роботу; розвивати акуратність, пунктуальність; виховувати старанність, відповідальність.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку

ІІІ. Контроль знань (диктант)

Орієнтовні тексти диктантів

ВЕСНА В ЛІСІ

Радісна, гомінка й пахуча весна. Дзвінко співають птахи. Теплий вітер пробігає у верховітті. З’явилися паростки молодої трави.Голубими та білими пролісками вкрилися галявинки. Забігали покупинках мурашки. Вилетіли із зимового притулку перші джмелі.

Ліс одягається в зелене вбрання. Незабаром зацвіте на узліссічеремха. Защебечуть дзвінкоголосі солов’ї. Прилетять і закуютьзозулі.

Гарна, радісна, весела весна в лісі! (59 слів)

 

ЇЖАКИ

Під ялинкою Михась знайшов гніздо їжачків. У ньому було четверо малят. Через п’ять днів Михась вирішив навідати їх. Цікаво,як живуть їжачки?

На стежці хлопчик побачив мертву їжачиху. Хтось її загриз.Підійшов Михась до гнізда. Там на м’якій купині лежали голодніїжаченята.

Щодня носив Михась їжачкам молоко і хліб. Звірятка брали їжуз рук. Так Михась виходив своїх їжаченят. (60 слів)

* * *

Хотілося мені літо побачити. Яке воно? Дідусь обіцяв показати.Цілими днями я ходив сам не свій. Коли це вже дід мені літо покаже? Та ось одного разу дід наказав збиратися. Вирушили тієюдорогою, що вела в поле. Яку ж красу я побачив! Тут і лан квітучихсоняхів, і густа кукурудза, і зелений горох, і біла гречка, і морепшениці. Так ось воно яке літо! (64 слова)

 

У ВЕСНЯНОМУ ЛІСІ

Добре пригріває вже весняне сонечко. Підсихає в лісі земля. Всенавколо оживає. Веселіше співають птахи. Їх уже багато прилетіло.Набубнявіли пуп’янки на галузках. Полетів перший метелик. Цекропивниця.

Повилазили мурашки — й одразу до роботи. Вони знищуютьлісових шкідників. І цим допомагають зберігати ліс.

А хто це гріється на камінчику? Ящірка. Вона теж корисна.

Гарно зараз у лісі! (60 слів)

 

МОЯ БАТЬКІВЩИНА

Україна — це моя рідна земля. Вона розбуджена бурхливоюгрозою. Красива й уквітчана ця земля весною. Щедра і різнобарвнавосени. Строга і засніжена зимою. Солодка і пахуча в теплі літні дні.Понад дорогами стоять явори багатирями. Високі гори вдивляютьсяв синю височінь. Сивовусий Дніпро пливе через усю українськуземлю. Він поспішає розказати Чорному морю про гостинність їїнароду. (59 слів).

 

ІV. Підсумок уроку

— Чи виникли у вас певні проблеми під час написання диктанту? Які саме?

— Як ви їх розв’язали?

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *