815 перегляд(ів)

Урок по біології: Клас Павукоподібні

Мета: ознайомити учнів із загальною характеристикою класу Павукоподібні.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати особливості будови й життєдіяльності представників класу Павукоподібні.

Базовіпоняття й терміни:класПавукоподібні,

Тип уроку:комбінований.

 

Хід уроку

 

І. Організаційнийетап

  1. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Прибираючи у квартирі, ви, ймовірно, знімали зі стін павутину, тому що нам вона заважає, надає квартирі занедбаного виду. Як ви думаєте, а для чого вона потрібна самим павукам?Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Загальна характеристика класуПавукоподібні

Павуки, як правило, не викликають симпатії у школярів. А між іншим, це одна з найцікавіших груп членистоногих. Запропонуйте учням уважніше придивитися до павукоподібних, більше про них довідатися. Розкажіть про науку арахнологію.

Арахнологія (від грец. аrасhne — павук і logos — вчення),— галузь зоології, що вивчає павукоподібних. Вивчення павукоподібних, як однієї з найдавніших груп тварин, важливе для пізнання історії тваринного світу, у першу чергу — еволюції членистоногих. Відомо понад 35 тисяч видів павукоподібних. Особливо широко поширені й багаті видами павуки (понад 20 тисяч видів) і кліщі (понад 10 тисяч).

До класу Павукоподібні належать сухопутні тварини, за винятком деяких груп, що вдруге перейшли до існування у воді. Представниками класу є павуки, сінокосці, скорпіони, кліщі.

У павукоподібних верхній ці ар хітинізований, кутикули містять воскоподібні й жироподібні речовини, що різко зменшують втрату вологи організмом. Тіло павукоподібних найчастіше розчленоване на головогруди, що мають кінцівки, і безноге черевце. Вусики відсутні…

Biol8 (22) (16.0 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *