699 перегляд(ів)

Урок по мачворку: Остаточна обробка виробу

Мета: навчальна: формування знань про процес та прийоми оздоблення;

виховна: виховання любові до праці;

розвиваюча: розвивання естетичного смаку.

Хід уроку

  1. Організаційна частина
  2. Актуалізація знань учнів

III. Викладення нового матеріалу

 

Морилками називають цілу лінійку розчинів для забарвлення,фарбування дерева. Випускається морилка також і у вигляді порошку, який необхідно розводити водою, спиртом або іншими розчинниками.

Залежно від призначення, морилки випускаються трьох видів: прозорі, напівпрозорі, і непрозорі. Чим менш прозорий розчин, тим більше морилка не схильна до обезбарвлення, знебарвлювати. По вигляду рідини-основи морилки ділять на водо- і органічно розчинні.

Як же відбувається процес забарвлення? Завдяки чому морилка виділяє в структурі дерева одні деталі і приховує інші? Відповідь проста: завдяки різнорідності структури деревини.

Гляньте на поперечний зріз дерева. У нім можна побачити кільця, звані камбієм і промені, що відходять від серцевини. Залежно від породи дерева, ці риси|межі| можуть бути або яскраво вираженими, або бути зовсім непомітними неозброєному оку. І всі вони мають різну щільність, а значить – і проникність для фарби. Чим вище щільність – тим менш глибоко проникає фарбувальний розчин в дерево. Морилка просочує своїми фарбувальними речовинами волокна деревини, після чого рідина-розчинник випаровується. На деревині з’являється т.з. негативний малюнок морення.

Існує і інший процес, при якому морилка протягом довгого часу взаємодіє з дубильними речовинами деревини. Такий вид фарбування називають  затравкою.

Сучасна промисловість випускає безліч морилок, призначених  для фарбування внутрішніх приміщень, помешкань, так і для зовнішніх робіт. Ви можете вибрати морилку потрібного вам кольору, або отримати необхідний відтінок шляхом змішування або повторного нанесення розчину на дерев’яну поверхню. У будь-якому випадку, перед застосуванням слід уважно ознайомитися з інструкцією по застосуванню, оскільки різного виду морилки наносяться по-різному і мають різні терміни висихання.

Крім того, можна вибрати морилку, що поєднує в собі фарбувальні речовини, протипожежне просочення і фунгіциди – отрути, що запобігають появі комах і мікроорганізмів.

Інколи внаслідок вживання морилки дерево дещо тьмяніє. Це виникає через те, що при нанесенні фарби на дерево волокна можуть шершавитися і впливати на кут віддзеркалення світла. Цей недолік легко виправляється нанесенням лаку

Icon of Urok (13) Urok (13) (180.2 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *