770 перегляд(ів)

Урок. Повторення. Аналіз перевірних робіт.Повторення вивченого про текст, речення

Мета: проаналізувати помилки, допущені учнями у диктанті; повторитививчений матеріал про текст, речення; розвивати мовлення, мислення,пам’ять; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок,

Він покликав на урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Каліграфічна хвилинка

Лбабкб об

Барбарис кульбаба абрикос

— Відгадайте загадку.

  • Перше — сніп при обмолоті

На покрівлю хати,

Друге — жінка, ще точніше —

Материна мати.

А коли в одному слові

Поєднати те і те —

Буде квітка, що весною

Жовтим цвітом зацвіте. (Кульбаба)

  1. Словникова робота

Асфальт — чорна смолиста маса природного походження абоштучно виготовлена з бітуму й тонко подрібнених мінеральнихматеріалів.

— Складіть речення зі словом асфальт.

  1. Аналіз перевірних робіт

Аналіз типових помилок, яких припустилися учні під час виконання перевірних робіт.

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку

  1. Закріплення вивченого матеріалу
  2. Повторення вивченого про текст

1) Робота за таблицею.

Текст

Речення, зв’язані за змістом

Розповідь

Що відбулося?

Опис

Який?

Міркування

Чому

 

— Визначте типи текстів.

  • Лисиця — хижий звір. Вона дуже хитра. Поїдає красуня мишей,зайців.
  • Люблю розглядати джерельце. Вода прозора. Дно застелене блакиттю неба. У синій глибині бачу віття сокорини.
  • Зійшло сонечко. П’є росу з трав. Дзвінко щебечуть пташки.У лісі кує зозуля. Настає новий день.
  • Лелеки — корисні птахи. Вони живляться жабами, ящірками,гадюками, частково рибою. Охоче поїдають шкідливих комах.Не минають нагоди, аби схопити мишу чи пацюка.

Цікаво знати!

Слово лелека прийшло до нас з татарської мови. Люди в цьомуслові прагнули відтворити звуки, які видають птахи.

Назви бусол, боцян, бузько прийшли до нас із польської і словацької мов. Там ця назва утворена від слова, що означає «тупати,дибати».

Чорногузом здавна птаха звуть українці. Ця назва вказує наколір птаха: білі шия й уся передня частина тулуба, але хвіст —чорний.

2) Повторення вивченого про будову тексту.

— Які частини має текст? (Зачин, основна частина, кінцівка)

— Прочитайте текст.

— Знайдіть зачин. Про що в ньому йдеться?

— Прочитайте основну частину.

— Що виражає кінцівка?

— Запишіть кінцівку.

Наприкінці березня земля вкривається золотими кружальцямимати-й-мачухи. Тільки-но засвітяться у небі зірки — їхні голівки закриваються. У нічній темряві пробиваються листочки, щоб теплимсірим пушком зігріти квіточки. Кажуть, то і є мати. З другого бокулисточок гладенький. Як притулиш до лиця — холодний. Ото мачуха. Має ця рослина життєдайну силу — від багатьох недуг людейрятує.

Фізкультхвилинка

3) Робота над деформованим текстом.

— Пронумеруйте речення так, щоб вийшов текст. Доберіть заголовок.

А восени між шибками клали пучки червоних кетягів.Коли починали будувати хату, біля застільного вікна садиликалину, як символ надійного життєвого благополуччя і статку.

Існує давній гарний звичай.

У найлютіші морози вони живили теплом і красою домівки.

  1. Повторення вивченого про речення

1) Робота за таблицею.

Речення

Одне чи кілька слів, що виражають закінчену думку

За метою висловлювання
Розповідні Питальні Спонукальні
Про когось або прощось розповідається Про когось або прощось запитується Спонукання до дії:наказ, порада, запрошення, прохання,застереження, вимоги
За інтонацією
Окличні і неокличні

 

— Наведіть приклади речень, різних за метою висловлюваннята інтонацією.

2) Списування.

— Спишіть текст, розбиваючи його на речення. У кінці кожногоречення став потрібний розділовий знак.

Як хороше в лісі а скільки тут грибів он майнула білка куди воназникла а ось опускається павучок цікаво куди він мандрує.

3) Робота над віршем.

КОЛИСКОВА

Спи, дитино, спи.

Хай тобі присниться

Бджілка золотенька.

Хай тобі присниться

Сонечко маленьке.

Хай тобі присниться

Котик біля хати.

Хай той котик буде

Тобі муркотати.

Д. Коник

— Які за метою висловлювання речення вжито у вірші?

— Поміркуйте, чи варто в цьому вірші використовувати окличніспонукальні речення. Чому?

— Спишіть те речення, у якому є слово, вжите в переносномузначенні.

  1. Підсумок уроку

— Що повторювали на сьогоднішньому уроці?

— Які типи текстів згадували?

— Які бувають речення за інтонацією? за метою висловлювання?

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *