408 перегляд(ів)

Урок: Правопис слів із двоманенаголошеними [е], [и] в коренях

Мета: формувати в учнів уміння писати слова із двома ненаголошенимиголосними звуками [е], [и] в коренях слів; збагачувати словниковийзапас; розвивати орфографічну пильність; виховувати турботливеставлення до птахів.

 

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Актуалізація опорних знань
  3. Каліграфічна хвилинка

П пПпПрпт па пі по пмтпіп

пиріг папір парасолька

— Відгадайте загадку.

  • Прилетіли гості,

Сіли на помості.

Без сокири, без лопати

Поробили собі хати. (Пташки)

— Запишіть загадку по пам’яті.

— Доберіть спільнокореневі слова до слова пташка.

— Що відбувається в корені слів: птах — пташка?

 

  1. Словникова робота

— Як називається електронна обчислювальна машина?(Комп’ютер)

— Складіть речення з цим словом.

 

  1. Загадковий диктант

— Запишіть відгадки. До відгадок доберіть перевірні слова.

  • Влітку в шубі, а взимку — голе. (Дерево)
  • Край шляху білявка стоїть молода,

її прикрашає зелена фата. (Берізка)

  • Без відер коромисло

Над річкою повисло,

Тут дітвора гукає:

А відер чом немає? (Веселка)

  • Без голови, а ногу маємо:

Бриля на неї одягаємо. (Гриби)

  • Холодна й біла

Ліс оголила.

Скувала річку,

Струмок спинила. (Зима)

 

  1. Списування

— Спишіть. Підкресліть орфограму.

Усе від води зеленіє навколо.

— У слові зеленіє— два ненаголошених голосних звуки [е].

 

III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правопис слів із двоманенаголошеними [е], [и] в коренях.

 

  1. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

Ознайомлення з правописом слів з двома ненаголошеними голосними

Дерев’яний — дерево, дерева.

Зеленіє — зелень, зелений.

— Як перевірити правопис слів із двома ненаголошеними [е], [и]в коренях?

 

Фізкультхвилинка

 

  1. Узагальнення й систематизація знань
  2. Гра «Заповни пропуски»

В.. с.. литись — весело, веселий;

б.. р.. зняк — березень, береза;

б.. р.. говий — берег, прибережний;

щ.. б.. тати — щебет, защебече.

 

  1. Словниковий диктант

Зелений, шепоче, сливовий, стежина, колесо, читати, написав,тихесенько, крило, стемніло, медовий, веселий, кленовий.

 

  1. Гра «Знайди помилки»

Вже сонце в озиросіда,

У тихому морі тимніє,

Прозора глебока вода,

Немов оксамит, зилиніє.

 

  1. Робота з деформованим текстом

— Прочитайте речення. Запишіть їх у такому порядку, щобвийшов текст. Вставте пропущені букви.

1) Хліб починається із з.. рнини.

2) Нав.. сні трударі доглядають за посівами.

3) Люди збирають урожай і випікають п.. хучі хлібини.

4) Улітку виграє з.. лотим колосом хлібне поле.

5) Восени хлібороби сіють добірне з.. рно.

 

  1. Диктант

Спить озеро, спить ліс і очерет.

Хвилюється широкий лан зелений.

Вже сонечко в море сіда, у тихому морі темніє.

Земля наче вбралась у білу сорочку.

 

VІ. Підсумок уроку

— Що вивчали на уроці?

— Що для вас було новим?

— Наведіть приклади слів із двома ненаголошеними [е], [и] в коренях.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *