2 325 перегляд(ів)

Урок: ПТАХИ В ПОЛЬОТІ

Мета:

  • навчальна: ознайомити учнів із будовою тіла птахів; навчити відтворю­вати характерні особливостей силуету птахів (тварин) у русі;
  • розвивальна: розвивати вміння насолоджуватися творами образо­творчого мистецтва, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів;
  • виховна: прищеплювати зацікавленість творами образотворчого мистецтва.

Оснащення

  • Матеріали та інструменти: альбоми, олівці, акварель, пензлі, ємно­сті для води, серветки для витирання рук та пензлів, клейонки.
  • Зоровий ряд: репродукції творів художників (Кітагава Утамаро «Птахи», «Півень та курка»; А. Торберн «Серія творів “Птахи”»), схеми малювання птаха.
  • Літературний ряд: загадки про тварин.

Тип уроку: комбінований урок.

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Бесіда

т Про що йшлося на попередньому уроці? т Що ми називаємо анімалістичним жанром? т Чи запам’ятали ви імена художників-анімалістів? Яких тварин вони зображували?

  • МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Відгадайте загадки.

□ Маленька, чорненька, співає, щебече,

Під стріхою з глини зліпила гніздечко,

Роздвоєний хвостик, як ножички, має.

Що це за пташина? Хто пташку цю знає?

(Ластівка)

  • Пташка невеличка, в неї білі щічки,

Сірі лапки, чорна шапка, фартушок Жовтенький, голосок тоненький, і

Ця пташка невеличка називається… (синичка).

  • Швидко скрізь цей птах літає,

Всіх комашок поїдає,

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує.

В нього спереду шильце,

Ззаду вильце,

На грудях біле полотенце. (Ластівка)

  • Хто це у садку скрекоче,

Всі новини знати хоче?

Це хитренька, білобока,

З чорним хвостиком… (сорока).

  1. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Розповідь учителя

— Де б ми не були — на морському узбережжі, у лісі, у селі чи місті — нас завжди оточують пташині голоси. Які ж вони різні! Чи помічали ви, що, коли співає пташка, людина підводить голову, щоб побачити цього дивовижного співака. Пташка може бути зовсім маленькою, майже непомітною, але з сильним та красивим голосом. Як, наприклад, соловей.

Вони всі різняться і за формою, і за кольором! Світом птахів за­хоплюються і художники. Один із них — це шотландський художник Арчибальд Торберн, якого зараз визнано одним з найкращих худож­ників, які зображували птахів. (Учитель демонструє наочність.)

Арчибальд Торберн «Серія творів „Птахи”»

 

 

Арчибальд Торберн «Серія творів „Птахи”»

 

Мабуть, у вас уже виникало бажання намалювати свого улюб­леного птаха? Сьогодні ознайомимось із правилами зображення птаха.

Це зробити зовсім не складно. Спочатку погляньте або пригадай­те, який у птаха тулуб, голівка, хвостик, дзьобик, крильця. Тільки після цього ви зможете розпочати роботу.

  1. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
  2. ІНСТРУКТАЖ

Учитель. Починаємо малювати з великих форм — тулуба та голови. Потім з’єднуємо їх між собою шиєю. А вже після цього малюємо дрібні деталі — хвіст, крила, лапки, дзьобик.

Послідовність малювання птаха у стані спокою

Ще дуже цікаво виглядає птах, коли він летить,— його крила розправлені, шия витягнута. Він ширяє у небі та дивиться на нас згори вниз.

 

Птахи у русі

 

  • САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ Творче завдання

Намалюйте птаха в русі. Спочатку намітьте контури олівцем, потім розфарбуйте акварельними фарбами.

  • АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Бесіда

т Які птахи зустрічаються у нашій місцевості?

т Як вони виглядають? Кого з них хочете намалювати? т Чи відрізняється зображення птаха в стані спокою та в русі?

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
  2. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
  3. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку (вдо­ма знайти та розглянути репродукції робіт різних художників; принести на наступний урок альбоми, пластилін (глину), стеки, дощечки, альбоми, олівці, гуаш, пензлі).

Проголошення уроку завершеним.

Obraz3 25 (175.2 KiB, 4 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *