1 028 перегляд(ів)

Урок: Різноманітність комах. Комахи з повним перетворенням. Лабораторна робота № 6 «Вивчення пристосування у зовнішній будові комах до середовища існування»

Мета: ознайомити учнів з різноманітністю комах і з комахами з повним перетворенням, провести лабораторну роботу з вивчення ознак пристосування у зовнішній будові комах до середовища існування.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошити [2], [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати різноманітність комах і їхню роль у природі й житті людини.

Базові поняття й терміни: комахи, різноманітність комах, основні ряди комах з повним перетворенням, роль комаху природі, роль комах у житті людини.Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

 

I.Організаційний етап

Перевірка домашнього завдання

Учитель перевіряє в зошиті [2] наявність виконаної лабораторної роботи № 6 «Вивчення пристосування в зовнішній будові комах до середовища існування». Запитує, що залишилося незрозумілим, чи були труднощі в її виконанні, відповідає на запитання школярів.

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності я

Обговорення питання

У чому особливості комах з повним перетворенням?

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементами бесіди

  1. Комахи з повним перетворенням

Ряд Жуки. Жуки — дорослі комахи зазвичай мають дві пари крил: перша позбавлена жилок, щільна, нагадує щитки й складається разом над черевцем, утворюючи твердий покрив для захисту крил, друга пара, яка використовується для польоту, перетинчаста, звичайно має жилки й у стані спокою ховається під надкрила, або елітри. У типовому випадку тіло тверде й компактну.

Ротові органи гризучого типу; антени добре розвинені, найчастіше складаються з 10—14 члеників; складні очі здебільшого добре виражені; ноги сильно склеротизовані. Личинки, як правило, із чітко відмежованою головною капсулою, антенами й грудними ногами, але без черевних кінцівок.

Імаго різноманітного вигляду, їхні розміри варіюють від менше одного до 100 мм. Настільки ж значно варіюють у межах ряду їхнє забарвлення й форма тіла; у цілому найбільша кількість яскраво забарвлених, вигадливих і гігантських видів зустрічається в тропічних районах земної кулі…

Biol8 (25) (14.8 KiB, 4 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *