1 922 перегляд(ів)

Урок розвитку зв’язного мовлення.Письмове висловлюванняпро ситуації з життя класу

Мета: навчати учнів узагальнювати матеріали спостережень; розвивативміння складати текст; виховувати бажання працювати й пишатисясвоєю працею.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Нам урок уже давно

Час розпочинати.

Будемо знов мовлення

Наше розвивати.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Каліграфічна хвилинка

Ац дж цю ар ює

Бджола безділля праця

Бджола мала, а й та працює.

— Як ви розумієте прислів’я?

— Зробіть звуковий аналіз слова бджола.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми й мети уроку

— Відгадайте загадку.

  • Стоїть вулик придорожній,

Уночі завжди порожній,

А удень шумить, гуде,

Всяк школяр туди іде. (Школа)

Вправа «Мікрофон»

— Чи любите ви свою школу?

— Розкажіть про неї.

— Послухайте ще одну загадку.

  • Він великий, світлий, чистий.

Сяють вікна променисто.

Парти в три ряди стоять.

Діти вчаться тут чудово.

Хто вгадав уже із вас?

Ну, звичайно, це — наш… (клас).

— Розкажіть про класну кімнату, у якій ви навчаєтеся.

— Сьогодні ми будемо писати твір про те, як ми прибирали своюкласну кімнату. Уявіть, що ви є кореспондентами шкільної газетиі маєте написати замітку про те, як минула робота у вашому класі.

Кореспондент — співробітник редакції, який бере участь у діяльності засобів масової інформації.

  1. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
  2. Добирання заголовка і головної думки твору

— Чому ви хочете розказати про прибирання в класі? (Любимосвій клас. Хочемо бачити його гарним, чистим, доглянутим. Веселопрацювати всім разом. Приємно щось робити своїми руками.)

— Це буде головна думка нашого твору.

— Який заголовок можна дібрати до нашої замітки? (Дружнаробота. Гарно працювати разом. Як ми прибирали свій клас. Прибирання класної кімнати.)

— Які із цих заголовків розкривають головну думку твору?

— Що важливо висловити, описуючи вашу роботу? (Своє ставлення до роботи)

  1. Добирання матеріалу до твору. Складання плану

— Поставте питання, на які слід відповісти, щоб отримати розповідь про прибирання в класі. (Чому вирішили прибрати в класі?

Як готувалися до прибирання? Як розподілили між собою обов’язки?

З яким настроєм працювали? Як змінилася класна кімната післяприбирання?)

— Про що слід розповісти докладно?

План розповіді

1) Підготовка до роботи.

2) Гарно попрацювали.

3) Як чисто стало в класі!

— Чи зрозуміла головна думка твору із плану?

Фізкультхвилинка

  1. Узагальнення й систематизація знань
  2. Написання твору

1) Колективна робота.

— З яких частин буде складатися наш твір? (Зачин, основначастина, кінцівка)

— Про що напишемо у зачині? в основній частині?

— Як закінчимо твір? (Висловимо своє ставлення до того, щоробили.)

Колективно складається зачин і кінцівка. Основну частину учніскладають самостійно.

ДРУЖНА РОБОТА

Наш клас дуже дружний. Учора ми вирішили прибрати своюкласну кімнату. Почалася ретельна підготовка. Однокласники принесли відра, ганчірки, мийні засоби.

Закипіла робота. Група учнів мила вікна. Інші витирали меблі,двері, підвіконня. Дівчатка помили квіти. Оленка і Наталка розставили книги на полиці. Кожен намагався працювати на совість,щоб клас став чистим і красивим.

І ось роботу завершено. Наша класна кімната стала святковоюі затишною. Вікна сяяли і вигравали на сонці. Приємно буде вчитися в чистому класі!

2) Самостійна робота.

Індивідуальне написання творчих робіт.

  1. Перевірка самостійної роботи

1) Читання зразка твору і зіставлення його із творами учнів.

2) Читання творів учнями.

3) Корекція й доопрацювання творів.

  1. Підсумок уроку

— Що сподобалося вам сьогодні на уроці?

— Які труднощі виникли під час написання творчих робіт?

— Чи вдалося їх подолати? Як саме?

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *