1 174 перегляд(ів)

Урок: Рульове керування

Мета:

Навчальна : оволодіти навиками розбирання, збирання рульового керування  з метою поглиблення знань про їх конструкцію.

Розвиваюча : розвивати логічне мислення і зорову пам’ять, уяву.

Виховна : виховувати охайність, терплячість, увагу, старанність, і повагу до професії слюсаря з ремонту автомобілів і любов до техніки.

Матеріально технічне забезпечення уроку

1. Рульове керування автомобіля ВАЗ 2106.

2. Набір ключів (10 комплектів), викрутки, молотки.

3. Знімач.

4. Лещата слюсарні.

Дидактичне забезпечення уроку

  1. Макет автомобіля ВАЗ 2101
  2. Інструкційні картки на демонтаж і розбирання рульового керування ВАЗ 2101 (Додаток 1).
  3. Тестові завдання для перевірки базових знань учнів із теми «Рульове керування» (Додаток 2).

Вид уроку:

Урок виробничого навчання

Тип уроку:

Урок засвоєння нових знань

Хід уроку

1. Організаційна частина (5-6 хв. )

Мета діяльності: привітання, перевірка наявності учнів, організація робочих місць, призначення чергового.

Форма організації : фронтальна.

Методи навчання : за джерелом знань – словесні (евристична бесіда).

Перевірка наявності у учнів спецодягу.

2. Вступний інструктаж ( 35 хв.)

Мета діяльності :

1. Повідомлення теми і мети уроку.

2. Перевірка базових знань.

3. Пояснення змісту і призначення практичних дій та послідовність їх виконання.

4. Ознайомлення із схемами, інструкційними картками, пристосуваннями і допоміжними матеріалами.

5. Пояснення і показ найбільш раціонального і послідовного виконання завдання.

6. Організація робочого місця.

7. Повторення правил безпеки праці.

8. Розподіл учнів за робочими місцями, доведення критеріїв оцінювання і норм часу.

Форма організації : фронтальна.

Методи навчання : за джерелом знань – словесні ( евристична розповідь, пояснення) наочні (ілюстрування , демонстрування).

Слово вчителя :

Якщо зазирнути до Правил дорожнього руху і знайти перелік несправностей, при яких забороняється подальший рух автомобіля (п.2.3.1.), То на першому місці стоїть непрацездатна гальмівна система, а рульове управління тільки на другому. Об’єктивно це неправильно, при певних навичках водіння автомобіля в екстренній ситуації, можна зупинитися і без гальм. А от коли відмовляє рульове управління, то наслідки будуть куди гірше, ніж якщо б відмовили гальма.

Щоб цей жах не стався з нами наяву, необхідно пам’ятати про серйозність наслідків несправностей рульового управління і прислухатися до своїх відчуттів під час руху автомобіля. Звуки і вібрації зазвичай підказують місце розташування «хворого» органу автомобіля. І якщо з’явилася підозра на несправність в рульовому управлінні, то слід негайно, самостійно або за допомогою фахівця, знайти цю несправність і усунути її.

Отже сьогодні тема уроку: “Рульове керування”.

Мета уроку: Оволодіти навиками демонтажних робіт рульового механізму та рульових шарнірів із метою поглиблення знань про його будову.

Перевірка базових знань за допомогою тестових завдань (додаток 2), час тестування 15 хвилин.

Пояснення: значення ремонту рульового механізму для відпрацювання навиків  демонтажно- монтажних робіт , розбирання і складання для майбутнього слюсаря з ремонту автомобілів дуже важливе. Необхідно пам’ятати, що кожна деталь, має свої особливості при демонтажі і монтажі. Від правильності цих операцій залежить надійність автомобіля і безпека його експлуатації а отже і життя водія. Сьогодні ми ознайомимося із послідовністю виконання демонтажу, розбирання і складання та монтажу рульового керування. Послідовність дій цих операцій відображено у інструкційній карті (Додаток 1). Ілюстрування і роз’яснення інструкційних карт.

1. Повторення будови рульового механізму за допомогою плакату (виконується самостійно учнями).

2. Перевірка тестових завдань. У випадку недостатнього рівня знань із будови рульового механізму  пояснити учням його будову.

3. Ознайомлення із інструментами і пристосуваннями ( демонстрація усіх інструментів і пристосувань які будуть використовуватися).

4. Правила охорони праці  при виконанні монтажно-демонтажних робіт, особистий показ майстром безпечних прийомів праці.

Зняття і встановлення

1. Від’єднуємо мінусову клему акумуляторної батареї, щоб при роботі з рульовим колесом випадково не ввімкнути звуковий сигнал.

2         . Торцевим ключем «на 24» відвертаємо гайку кріплення керма.

3. Знімаємо рульове колесо.

4. Рульове колесо встановлюється на вал тільки в одному положенні. На верхній шліцьовій частині рульового валу є здвоєні виступи, а в шліцьовому отворі маточини рульового колеса – подвоєний паз.

5         . Знизу автомобіля торцевим ключем «на 13» відвертаємо болт для стягнення муфти на нижньому кінці рульового валу.

6. У салоні під педальним вузлом відгинаємо килимок і теплоізоляцію, хрестоподібною викруткою відвертаємо три гвинта-саморіза кріплення ущільнення рульового валу.

7. Зрушуємо його вгору по валу.

8. Торцевим ключем «на 10» відвертаємо два зрізних болта кріплення кронштейна рульового валу.

9. Якщо у болтів зірвані головки під ключ, то зубилом послаблюємо затягування.

10. Торцевим ключем «на 10» відвертаємо дві гайки кріплення кронштейна керма.

11. Знімаємо його разом з рульовим валом.

12. Ключем “на 10» послаблюємо затягування муфти і, повернувши ключ запалення в положення «0» або «I» (щоб відключити блокування валу), виймаємо вал з кронштейна.

13. На валу профрезеровано паз для запірного стержня протиугінного пристрою.

14. Конструкція кронштейна дозволяє компенсувати неспіввісність валу черв’яка і рульового вала у вертикальній площині.

15. Шліцьове з’єднання валу рульового управління має здвоєні западини

16. На валу черв’яка є здвоєні виступи.

17. Двома ключами «на 17» відвертаємо три гайки кріплення рульового механізму на лівому лонжероні кузова.

18. Виймаємо рульовий механізм вниз разом з болтами кріплення і регулювальними шайбами.

19. Ключем “на 30» відвертаємо гайку кріплення сошки.

20. Спеціальним знімачем  стягуємо сошку з валу.

21. Ставимо вал сошки в дерев’яний брусок. Важким молотком (кувалдою) тиснемо вниз на один упор сошки, а по другому різко б’ємо іншим молотком.

22. Сошка встановлюється на вал тільки в одному положенні: у її шліцьовому з’єднанні є здвоєні западини, а на валу – здвоєні виступи.

 

VІ. Підсумки уроку

На сьогоднішньому уроці ми з Вами ознайомились…,з’ясували…, переконались… (вчитель вислуховує думки учнів)

 

I. Домашнє завдання

– Опрацювати матеріал§ __ з підручника В.Ф. Кисликов, В.В. Лущик

– Відповісти на запитання.

 

  1. Яке рульове з’єднання не використовується у рульовому керуванні автомобіля:

А) черв’як-ролик

Б) черв’як-сектор

В) рейка-сектор

Г) гвинт-шарик

  1. При замірі люфта за допомогою люфтоміра-динамометра на легковому авто, зусилля прикладення не повинно перевищувати:

А) 10Н

Б) 20Н

В) 30Н

В) 40Н

  1. Яка деталь рульового механізму жорстко кріпиться до рами?

А) рульовий вал

Б) поворотна тяга

В) маятник

Д) картер рульового механізму

Icon of Bud 11 (2) Bud 11 (2) (17.7 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *