1 393 перегляд(ів)

Урок: Стилістика як розділ науки про мову. Фонетичні, лексичні, фразеологічні, словотворчі засоби стилістики

 

Мета уроку:   повторити знання учнів про стилістику, фонетичні,

лексичні, фразеологічні, словотворчі засоби сти­лістики, удосконалювати вміння визначати стиль мовлення й стилістичну роль різних мовних засо­бів у тексті; розвивати навички роботи з текстами, уміння робити лінгвістичний аналіз тексту, навички роботи з інформацією, збагачувати словниковий запас; виховувати дбайливе та уважне ставлення до рідної мови.

Внутрішньопредметні зв’язки:

Лексика:          уживання синонімів, стилістичне забарвлення слів.

Орфографія: правопис лінгвістичних термінів.

Міжпредметні зв’язки:

Література: особливості поетичних творів.

Тип уроку:       повторення знань, удосконалення вмінь і навичок.

Віками народ витворював собі цю мову, витворив її, одну з найбагатших мов серед слов’янства, триста тисяч пісень склала Україна цією мовою, у тім числі явивши пісенні шедеври незрівнянної краси, дала світові Україна геніальних поетів, зажило українське слово шани і визнання серед народів близьких і далеких.

О. Гончар

О місячне сяйво і спів солов’я, Півонії, мальви, жоржини!

Моря бриліантів, це — мова моя, Це — мова моєї Вкраїни.

В. Сосюра


ПЕРЕБІГ УРОКУ

  1. Організаційний момент
  2. Ознайомлення учнів із темою, метою і завданнями уроку

Слово вчителя. Неможливо собі уявити життя людства без цього Божого дару — мови. Завдяки їй ми можемо спілкува­тися із сучасниками, з майбутніми і прийдешніми поколіннями, пізнавати світ і самого себе, втілювати в життя свої мрії. Наше мовлення залежить від нашої індивідуальності: від набутих знань, моральних якостей, психологічних особливостей. Я думаю, що кожний із вас насправді прагне того, щоб його мова була логічною та правильною, зрозумілою й яскравою, виразною та милозвуч­ною. Від нашого мовлення багато в чому залежить те враження, яке справляємо на оточуючих. Наше вміння вільно володіти всіма видами мовленнєвої діяльності — запорука успішності життя в суспільстві. Отже, головне завдання наших уроків — зробити мову вашим вірним другом і помічником, основою ваших май­бутніх досягнень. Я хочу запевнити вас у тому, що життя дає велику нагороду тій людині, яка постійно займається удоскона­ленням свого мовлення.

Urok Mov 1 (25.9 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *