3 269 перегляд(ів)

Урок-тренінг: Щоденне піклування про своє здоров’я. Розпорядок дня. Практична робота. Складання розпорядку дня

Мета: ознайомити учнів із розпорядком дня школяра, пояснити його вплив на здоров’я; навчати учнів організовувати свої працю та відпочинок; виховувати в дітей бажання дотримуватись елементарних санітарно-гігієнічних норм.

 

Очікувані результати: учні повинні знати тлумачення поняття «розпорядок дня»; учні повинні вміти організовувати свої працю та відпочинок.

 

Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, годинник, сюжетні малюнки із зображенням основних етапів розпорядку дня, малюнок чарівника.

 

Хід уроку-тренінгу

І. Організаційний момент

1.Привітання вчителя . Виконання вправи “Посміхнися”

(Діти стають у коло, і повертаючись один до одного посміхаються сусідові)

 

2.Вправа  «Знайомство»

Діти, хоча ми з вами вже давно знайомі але я хочу запаропонувати вам провести таку вправу.

– Як би ви хотіли, щоб вас сьогодні  називали? Чому?

  1. II. Актуалізація опорних знань учнів
  2. Гра «Закінчи речення».

Мета: перевірити, як діти щоденно піклуються про своє здоров’я.

Запропонувати учням по черзі закінчити речення: «Я зміцнював своє здоров’я протягом тижня так: …»

Висновок: Щоб бути здоровим, треба щоденно піклуватися про своє здоров’я.

Зворотній зв’язок. Продовжити фразу:”З минулого тренінгу мені найбільше запам’яталось…..”

Літературна хвилинка.

Завдання: прослухати вірш «Сплюха» та пригадати власні приклади недосинання.

                       Сплюха

В кого настрою немає?
Хто весь час на ходу засинає?
В кого злипаються очі,
Бо дивився кіно до півночі?
Хто три двійки сьогодні приніс
І бурмоче сердито під ніс:
«Ой, не було б тієї мороки,
Щоб ходити мені на уроки!»?
Може, хтось цього учня впізнає —
Сплюх у школах багато буває.

                                       Т. Лисенко

Запитання:

Що треба змінити учневі з вірша, щоб залишатися бадьорим протягом усього дня?

Висновок: Потрібно дотримуватися розпорядку дня і вчасно лягати спати.

III. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

  1. Гра”Мікрофон

Розказати про один випадок зі свого життя ,коли ти постраждав через власну неорганізованість .”

Нагадування правил,які павила допомагають економити час (власний та інших учасників тренінгу)

 

  1. Тестування на відчуття часу

Пропоную дітям за командою вчителя закрити очі рівно на одну хвилину.Коли на їхню думку хвилина мине, вони відкривають очі і мовчки (щоб не заважати іншим) дивляться на положення руки вчителя, якщо рука піднята вгору, пройшло менше хвилини .

Якщо рука в середньому положенні, отже, пройшло рівно 1 хв; якщо рука опущена, минуло більше однієї  хвилини .

 

  1. Відгадування загадки

Пропоную  учням відгадати загадку, та дати відповіді на запитання.

А що то за штука,
Що цілий вік стука,
Не думає, не гадає,
Хвостиком виляє,
Все собі мугичить
Та чужий вік лічить?  (Годинник.)

Запитання:

Чи— вмієте ви користуватися годинником?

(Діти по черзі демонструють своє вміння користуватися годинником.)

  1. Як ви розумієте вислів «берегти час»?

 

  1. Літературна хвилинка

Завдання: прослухати початок казки «Дитина і чарівник», продовжити її та поміркувати над тим, як слід організовувати кожен свій день так, щоб встигати робити всі необхідні справи.

 

Дитина і чарівник

Якось до маленької дитини прийшов чарівник, простягнув їй клубок ниток і сказав: «У цьому клубку є нитка твого життя. Якщо ти будеш швидко його розмотувати, життя твоє піде швидше, якщо повільно — воно ітиме повільніше». Дитина взяла клубок і …

Правильно,час не можна втрачати даремно, необхідно його так розподіляти, щоб усе встигати . Ваш організм працює, як годинник. Треба вчитися все робити одне за одним,послідовно . Це корисно для вашого здоров’я.

Отже, сьогодні, діти, я  вчитиму вас, як правильно розподіляти час, щоб багато встигнути й добре почуватися .

Висновок: Щоденно потрібно дотримуватися розпорядку дня.

 

5.Очікування

Навчимося складати розпорядок дня.

 

  1. IV. Первинне сприймання нового матеріалу
  2. Оздоровча хвилинка.

Гімнастика для очей

1) Міцно заплющіть очі (рахуйте до 10), потім розплющіть їх на такий самий час. Виконуйте вправу 6—8 разів.

2) Протягом 1—2 хвилин швидко покліпайте очима.

3) Стоячи відведіть праву руку вбік і повільно переміщуйте її справа наліво.
Не повертаючи голови, стежте очима за великим пальцем. Потім переміщуйте руку зліва направо, продовжуючи стежити очима. Повторіть вправу 10—12 разів.

  1. Мозковий штурм”Що це за крадії часу”
  2. Робота зпідручником.

а)  Бесіда за малюнками.

б) Проблемні запитання:

Що— таке розпорядок дня?

Що— учень повинен встигнути зробити вранці?

Чому ввечері необхідно лягати завжди— в один і той самий час?

Чому потрібно дотримуватися розпорядку— дня?

 

  1. Фізкультхвилинка

Руханка

«Австралійський дощ»
(Рекомендації для вчителя: діти стають у коло і уколі ланцюжком повторюють рухи за вчителем.)

В Австралії піднявся вітер. (Вчитель тре долоні.)

Починає крапати дощ. (Клацання пальцями.)

Дощ посилюється. (Почергове плескання долонями.)

Починається справжня злива. (Плескання по стегнах.)

А ось град – справжня буря. (Тупіт ногами.)

Але що це ? Буря стихає? (Плескання по стегнах.)

Дощ стихає. (Плескання в долоні.)

Рідкі краплі падають на землю. (Клацання пальцями.)

Тихий шелест вітру. (Потирання долонь.)

Сонце! (Руки догори.)

 

  1. Інформаційне повідомлення

Щоб бути здоровим і добре вчитися, першокласник повинен лягати не пізніше 20 години 30 хвилин (або 21 години), а вставати о 7 годині ранку. Для дітей зі слабким здоров’ям рекомендується післяобідній сон тривалістю 1—1,5 години. Постіль школяра повинна бути достатньо м’якою. Нічний одяг дитини і постільна білизна повинні бути чистими,
із натуральних матеріалів. Дитина не повинна спати в білизні, в якій провела весь день. Слід привчатися засинати на правому боці.

Спокійному, глибокому сну заважає занадто ситна вечеря безпосередньо перед сном. Небажано вживати перед сном шоколад, міцний чай. Швидкому засинанню сприяє вечірній гігієнічний «ритуал»: умивання, чищення зубів, миття ніг у прохолодній воді,
2—3 вправи на розтягування м’язів у спокійному темпі.

 

  1. Літературна хвилинка

Завдання: прочитати оповідання В. Сухомлинського та розказати, як Яринка провчила ледачу подушку.

Ледача подушка

Маленькій Яринці треба рано вставати, щоб до школи йти, а не хочеться, ой як
не хочеться! Увечері питає Яринка у дідуся:

Дідусю, чому вранці вставати не хочеться? Навчіть мене, дідусю, спати так, щоб хотілося вставати i йти до школи.

Це подушка в тебе ледача,— відповів дідусь.

А що ж їй зробити, щоб вона не була ледачою?

Знаю я таємницю,— пошепки сказав дідусь.— Ото саме тоді, як вставати
не хочеться, візьми подушку, винеси на свіже повітря, добре вибий її кулачками — вона
і не буде ледачою.

Справді? — зраділа Яринка.— Я так i зроблю завтра.

Ще дуже рано, а треба збиратись до школи. Не хочеться вставати Яринці, але треба
ж нарешті подушку провчити, лінощі з неї вибити.

Схопилась Яринка швиденько, одяглася, взяла подушку, винесла на подвір’я, поклала на лавку — та кулачками її, кулачками. Повернулася до хати, поклала подушку на ліжко — та й умиватися. А дідусь у вуса посміхається.

В. Сухомлинський

Запитання:

— Чи важко вам прокидатися вранці?

— Який спосіб ви знаєте, щоб швидше прокинутися та бути бадьорим?

 

  1. Оздоровча хвилинка. Гімнастика для очей

1) Міцно заплющіть очі (рахуйте до 10), потім розплющіть їх на такий самий час. Виконуйте вправу 6—8 разів.

2) Протягом 1—2 хвилин швидко покліпайте очима.

3) Стоячи відведіть праву руку вбік і повільно переміщуйте її справа наліво.
Не повертаючи голови, стежте очима за великим пальцем. Потім переміщуйте руку зліва направо, продовжуючи стежити очима. Повторіть вправу 10—12 разів.

Довідка: Розпорядок дня — це уміння розпланувати за годинами свою діяльність протягом дня.

 

  1. Робота взошиті. Скласти свій режим дня,використовуючи кольорову вкладку і постер.

 

  1. Робота впарах

Запропонувати учням розказати одне одному про своє улюблене заняття на дозвіллі.

 

  1. V. Узагальнення та закріплення нових знань
  2. Гра «Так чині».

Мета: закріпити знання учнів про вплив розпорядку дня на їхнє здоров’я.

Запропонувати учням обрати правильні варіанти продовження речення. Якщо діти згодні з варіантом, вони плескають у долоні.

Якщо я— чітко дотримуюся розпорядку дня, то я:

а)  все виконую вчасно;

б) завжди запізнююся;

в)  встигаю багато чого зробити;

г)  почуваюся бадьорим і веселим;

д) ходжу похмурий і втомлений.

Висновок: Дотримуватися розпорядку дня — корисно для здоров’я.

 

  1. Оздоровча хвилинка

 

  1. Гра «Плутанина»

Мета: закріпити вміння учнів виконувати все послідовно.

Запропонувати учням розмістити сюжетні малюнки, які відображають основні етапи розпорядку дня, у певній послідовності.

Висновок: Щоб бути здоровим, треба постійно дотримуватися розпорядку дня.

  1. Інсценізація натему «Мій ранок».

Запропонувати учням показати їхні дії вранці, коли вони прокинулися та починають збиратися до школи.

  1. VI. Заключна частина

1.Зворотній зв’язок

Вправа”Продовж речення””Сьогодні на тренінгу я зрозумів….”

Презентацція  розпорядку дня.

 

Висновок: Слід учитися організовувати свій день, щоб підтримувати здоровий спосіб життя.

  1. Прощання

Діти стають в коло, беруться за руки.

Вчитель:

Запам’ятайте, любі діти !

Здоров’я бережіть, доки малі,

І мудрими ідіть по цій Землі.

Хай кожен з вас запам’ятає,

Що без здоров’я щастя не буває.

А є здоров’я – буде все, як треба.

Сміятиметься сонечко із неба.

І дітям світ постелиться під ноги,

Щоб з радістю пройти усі дороги.

Osnzdor1 5 (2.1 MiB, 2 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *