905 перегляд(ів)

Урок з біології: Особливості життєдіяльності та поведінки земноводних

Мета: ознайомити учнів з особливостями життєдіяльності й поведінки земноводних.

Обладнанняй матеріали: підручник [2], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати особливості життєдіяльності й поведінки земноводних.

Базовіпоняття й терміни:земноводні, життєдіяльність та поведінказемноводних.

Тип уроку:комбінований.

 

Хід уроку

  1. I. Організаційнийетап

II.Актуалізаціяопорнихзнань і мотиваціянавчальноїдіяльності

Обговоренняпитання

У чому особливості поведінки жаби?

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Особливості життєдіяльності земноводних

У м’язовій системі амфібій під виливом наземного способу життя відбулися значні зміни. Одноманітно побудовані сегменти мускулатури риб були перетворені в диференційовані м’язи кінцівок, голови, ротової порожнини, що беруть участь у процесі заковтування їжі, вентиляції органів дихання.

Диференціювання травної системи земноводних залишилося приблизно на такому ж рівні, що й у їхніх предків — риб.

Дихають жаби легенями й шкірою. Легені являють собою парні порожні мішки з ніздрюватою внутрішньою поверхнею, пронизаною сіткою кровоносних капілярів, де й відбувається газообмін. Механізм дихання у земноводних недосконалий, нагнітального типу. Тому насичення крові киснем відбувається не тільки через легені, але й через шкіру. Перебуваючи під водою, земноводні дихають винятково шкірою. Щоб шкіра в наземнихумовах функціонувала як орган дихання, вона повинна бути вологою.

Кровоносна система земноводних представлена трикамерним серцем, що складається із двох передсердь і шлуночка, та двох кіл кровообігу — великим (тулубним) і малим (легеневим). У земноводних немає повного поділу крові в шлуночку, тому інтенсивність життєвих процесів невисока, а температура тіла непостійна.

Органи виділення земноводних, як і у риб, представлені тулубними нирками.

Головний мозок земноводних має ті ж п’ять відділів, що й мозок риб. Однак відрізняється від нього більшим розвитком переднього мозку, що у земноводних розділений на дві півкулі…

Biol8 (39) (15.3 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *