1 611 перегляд(ів)

Урок з біології: Різноманітність тварин. Класифікація тварин

Мета: сформувати у школярів поняття про різноманітність живих організмів і особливості їхньої класифікації.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, плакати, малюнки, схеми, що дозволяють показати різноманітність живих організмів і їхню класифікацію.

Базові поняття й терміни: класифікація, біорозмаїття, таксон, царство, клас, ряд, родина, рід, вид.Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

І. Організаційнийетап

Перевіркадомашньогозавдання

Перевірка домашнього завдання може проводитися у різних формах. Учитель може переглянути зошити безпосередньо на уроці або зібрати їх для перевірки, або провести за домашнім завданням усне опитування, або використовувати тестовий експрес-контроль тощо. У наступних уроках ми не будемо докладно прописувати цей етап, надаючи вчителеві можливість діяти на свій розсуд.

  1. II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпроблеми

Вам запропонували поділити усіх тварин на групи. Із чого ви почнете виконання цього завдання?

Обговорюючи це питання, школярі повинні дійти висновку про те, що будь-яка класифікація починається з визначення ознак (або критеріїв), за якими буде проводитися класифікація. Можливо, школярі запропонують свої критерії для класифікації. їх треба зафіксувати на дошці. У процесі обговорення стає зрозуміло, що для класифікації тварин учням не вистачає інформації про них. Після цього можна переходити до вивчення нового матеріалу.

У наступних уроках ми не будемо повністю прописувати цей етап, просто пропонуючи варіант проблеми, проблемної ситуації або питання для обговорення. Учитель може використовувати й інші питання на свій розсуд, орієнтуючись на рівень знань конкретних школярів і ступінь їхньої мотивації.

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

1.Різноманітність тварин і їхнякласифікація

Учитель ставить питання: «Що ви знаєте про класифікацію рослин? За якими ознаками учені класифікували рослини?» Вислуховує відповіді учнів і дає поняття про класифікацію тварин, з огляду на знання школярів про класифікацію рослин…

Biol8 (2) (15.0 KiB, 6 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *