642 перегляд(ів)

Урок з біології: Тип Членистоногі. КласРакоподібні

Мета: ознайомити учнів із загальною характеристикою типу Членистоногі.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати особливості будови й життєдіяльності членистоногих.

Базовіпоняття й терміни: тип Членистоногі, класРакоподібні.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

Хід уроку

І.Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Згадайте, хто з уже вивчених нами тварин мав зовнішній кістяк? Які переваги дає тваринам кістяк?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Загальна характеристика типу Членистоногі

Школярі згадують, відповідаючи на запитання, поставлене на початку уроку, що зовнішній кістяк мають морські одноклітинні тварини— радіолярії і форамініфери. Можливо, вони згадають, і про гідро-кістяк.

Розмову про кістяки і їхні біологічні функції можна продовжити, сказавши, що в процесі еволюції з’явилися напрочуд пристосовані до різних середовищ існування тварини із зовнішнім кістяком — членистоногі.

Членистоногі — найбільш численний тип царства Тварини, що включає в себе понад 1,5 мільйона видів. Далекими предками членистоногих були кільчасті черви.

Членистоногі заселили не тільки морські й прісні водойми, але й наземну поверхню, ґрунт і повітряне середовище. До життя в наземному середовищі пристосувалися членистоногі трьох класів: Павукоподібні, Комахи й Багатоніжки. Вони є справжніми наземними тваринами, широко розповсюдженими в різних кліматичних зонах.

До характерних рис організації членистоногих належать такі риси:

1. Тіло сегментоване й диференційоване на три відділи: голову, на якій розміщаються рот і органи чуття, груди, що виконують в основному рухову функцію, і черевце, що містить найбільшу кількість внутрішніх органів. У деяких груп членистоногих голова зливається із грудьми…

Biol8 (20) (15.2 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *