1 112 перегляд(ів)

Урок з біології: Тип Хордові. Підтип Безчерепні. Підтип Черепні (Хребетні). Лабораторна робота № 10 «Зовнішня й внутрішня будова ланцетника» (на постійних мікропрепаратах)

Мета: ознайомити учнів із загальною характеристикою типу Хордові, розповісти про особливості будови, життєдіяльності й класифікації хордових.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошити [2], [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати особливості будови, життєдіяльності й класифікації хордових.

Базові поняття й терміни: тип Хордові, хорда, внутрішній кістяк.Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

 

Хід уроку

І. Організаційнийетап

Перевіркадомашньогозавдання

Учитель перевіряє в зошиті [2] наявність виконаної лабораторної роботи № 10 «Зовнішня й внутрішня будова ланцетника». Запитує, що залишилося незрозумілим, чи були труднощі у її виконанні, відповідає на питання школярів.

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпроблеми

Порівняйте переваги й недоліки зовнішнього кістяка й внутрішнього кістяка. Який із цих типів кістяка кращий?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Загальна характеристика типу Хордові

Запитання, поставлене на початку уроку, не має однозначної відповіді. Звичайно, внутрішній кістяк має багато переваг, але сказати, що він кращий від зовнішнього не можна, тому що найбільш процвітаючі на Землі тварини — це членистоногі. Однак обговорення цього питання дозволить викликати інтерес до хордових і перейти до їхньої загальної характеристики.

До типу Хордові належить майже 43 тисяч видів тварин, що заселили моря, океани, річки й озера, поверхню й ґрунт континентів і островів. Зовнішній вигляд і розміри хордових тварин різноманітні, так само як і їхні розміри: від дрібних рибок і жаб в 2—3 см до гігантів (деякі види китів досягають довжини 30 метрів і маси 150 тонн).

Але, незважаючи на величезну різноманітність представників типу Хордові, їм властиві спільні риси організації:…

Biol8 (31) (16.8 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *