708 перегляд(ів)

Урок з біології: Тип Круглі черви

Мета: познайомити учнів із загальною характеристикою круглих червів, сформувати в школярів поняття про різноманітність круглих червів.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати загальну характеристику й різноманітність круглих червів.

Базовіпоняття й терміни: черви, круглі черви, первиннопорожниннітварини.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

 

I.Організаційний етап

III.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпроблемноїситуаціїабопитання

Чому овочі й фрукти перед уживанням треба мити? Чи черви мають до цього процесу стосунок?

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Загальна характеристика типу Круглі черви

Можливо, школярі вже знають про аскариду й гострицю і дадуть відповідь на питання, поставлене на початку уроку. Але розповідь про тип Круглі червй краще розпочати не з конкретних представників, а з їхньої загальної характеристики.

Тип включає більше 15 тисяч видів круглих червів. Вільноживучі представники мешкають на дні водойм і в ґрунті. Чимало видів є паразитами тварин, людини й рослин. Розміри тіла більшості видів вільноживу- чихчервів невеличкі, навіть мікроскопічні, а серед паразитів є гіганти, що досягають у довжину 8 м (паразит китів).

Тіло круглі черви мають тонке, циліндричне, витягнуте у довжину й загострене на кінцях. На поперечному зрізі воно кругле (що дало назву типові). Шкірно-м’язовий мішок складається із зовнішньої багатошарової кутикули, що не має клітинної будови, розташованого під нею одношарового епітелію й шару поздовжніх м’язових волокон, завдяки скороченням яких тіло може змієподібно вигинатися. Порожнина тіла — первинна, заповнена рідиною, що перебуває під більшим, ніж атмосферний, тиском.

Порожнинна рідина надає тілу пружності і завдяки цьому виконує роль гідрокістяка. Вона також забезпечує транспортування поживних речовин і продуктів життєдіяльності…

Biol8 (17) (16.3 KiB, 1 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *