878 перегляд(ів)

Урок з біології: Тип Плоскі черви. Клас Війчасті черви

Мета: познайомити учнів із загальною характеристикою типу Плоскі черви, показати різноманітність плоских червів.

Обладнанняй матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати особливості представників типу Плоскі черви, їхню різноманітність.

Базові поняття й терміни: плоскі черви, війчасті черви.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Чому більшість людей не дуже люблять червів? Як ви думаєте, із чим це може бути пов’язано?

ІІІ.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Загальна характеристика типу Плоскі черви

Нелюбов до червів визначається багатьма причинами. І тим, що вони можуть бути паразитами людини й викликати хвороби, і тим, що про червів просто дуже мало знають. Знання про червів, безумовно, змінюють ставлення до них. Це можна перевірити й на цьому уроці, повідомивши школярам інформацію про червів і запитавши, чи змінилося після цього їхнє ставлення до цієї групи тварин.

До типу Плоскі черви належить майже 25 тисяч видів тварин. Частина з них — вільноживучі хижаки, що живуть у морях і прісних водоймах, інші — паразити хребетних тварин і людини, що викликають різні захворювання. Розміри тіла червів — від часток міліметра до 10 метрів.

Тип включає три класи: Війчасті, Сисуни й Стьожкові черви.

Тіло у плоских червів, відповідно, плоске, форма листоподібна (у війчастих і сисунів) або стьожкоподібна (у стьожкових червів).

Уперше у тваринному світі у представників цього типу розвинулася двостороння (білатеральна) симетрія тіла, тобто через тіло можна провести тільки одну поздовжню площину симетрії, що поділяє його на дві дзеркально подібні частини. Крім ектодерми та ентодерми вони мають ще й середній зародковий листок — мезодерму. Тому їх вважають першими тришаровими тваринами. Наявність трьох зародкових листків дає основу для розвитку різних органів і систем органів…

Biol8 (15) (15.3 KiB, 1 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *