2 771 перегляд(ів)

Урок з фізики 10 клас: Другий закон Ньютона

         Мета: Познайомити учнів із залежністю між прискорення, яке набирає тіло, і силою, що діє на нього; розвивати логічне мислення учнів; уміння аналізувати явища; розвивати інтерес до вивчення фізики.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання та наочність: різні тіла, демонстраційні динамометри.

Демонстрації: 1. Залежність прискорення тіла від сили, що діє на нього.

  1. Відеофільм “Закони Ньютона”; фрагмент “Маса тіл”.

 

Хід уроку

 

  1. Перевірка домашнього завдання. Самостійна робота (10 хв).

Початковий рівень

  1. Дві сили 3 Н і 4 Н прикладені до однієї точки тіла. Кут між векторами сил . Чому дорівнює модуль рівнодійної цих сил?
  2. Чи можна користуватися в стані невагомості пісочним годинником?

Середній рівень

  1. Чому поблизу великих гір висок ледве відхиляється від вертикального напрямку?
  2. Чому предмети, які знаходяться у кімнаті, не дивлячись на взаємне притягання, не наближаються один до одного?

Достатній рівень

  1. При якій умові катер, що пливе проти течії буде мати постійну швидкість?
  2. Чому при різкому гальмуванні автомобіля передня його частина опускається?

Високий рівень

Задачі, аналогічні домашній.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Проблема:

Як можна розв’язати основну задачу механіки за допомогою другого закону Ньютона?

  • Сприйняття нового матеріалу.

План вивчення нової теми:

  1. Демонстрація дослідів і відеофільмів по даній темі.
  2. Залежність прискорення тіла від сили, що діє на нього.
  3. Другий закон Ньютона.
  4. Приклади застосування другого закону Ньютона.
  5. Закріплення нових знань та вмінь.

Розв’язування задач в групах ( метод “Ажурна пилка”)

Група 1

Порожній вантажний автомобіль масою 4 т почав рухатися з прискорення 0,3 м/с. Яка маса вантажу, взятого автомобілем, якщо при тій же сили тяги він рухається з місця з прискорення 0,2 м/с?

Група 2

На тіло, яке знаходиться в стані спокою масою 0,2 кг, протягом 5 с діє сила 0,1 Н. Яку швидкість набуде тіло, який шлях пройде воно за вказаний час?

Група 3

  1. Чому у гармати довге дуло?
  2. Як буде рухатися ракета, якщо на неї діє:

а) постійна сила;

б) сила, яка постійно зменшується;

  1. Чому барон Мюнхгаузен не міг мандрувати верхи на ядрі?
  2. Підсумки уроку.

Фронтальна бесіда за запитаннями:

1) Як називають силу, що надає тілу масою 1 кг прискорення 1 м/с?

2) Записати другий закон Ньютона:

а) у класичній формі;

б) через імпульси.

3) Чому однакова сила надає різним тілам різної швидкості?

4) Чи викликає стала сила стале прискорення?

5) Як залежить модуль прискорення від модуля сили?

6) Як пов’язані напрям прискорення і напрям сили?

7) У яких системах відліку справджується другий закон Ньютона?

8) Як виміряти масу тіла за допомогою зважування?

  1. Домашнє завдання:
  2. Опрацювати відповідний параграф підручника.
  3. Розв’язати задачу: на тіло масою 500 г одночасно діють дві сили 12 Н і 4 Н, напрямлені в протилежному напрямку вздовж однієї прямої. Визначте модуль і напрямок прискорення.
Icon of Fiz10 Urok 22 Fiz10 Urok 22 (17.0 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *