1 365 перегляд(ів)

Урок з фізики: Сила тяжіння. Вага і невагомість

         Мета: Пригадати основні характеристики сили тяжіння та її дії; поглибити знання учнів про вагу тіла та невагомість, з’ясувати чому дорівнює вага тіла, що рухається з прискоренням; ввести поняття перевантаження; розвивати логічне мислення та пізнавальний інтерес; виховувати старанність та дисциплінованість.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання та наочність: пружинні ваги, набір гирьок.

Демонстрації: досліди, що ілюструють дію сили тяжіння; визначення

ваги нерухомого тіла; стан невагомості.

 

Хід уроку

 

  1. Організаційні моменти.
  2. Актуалізація опорних знань учнів.

Вправа “фізичне лото”.

Встановити відповідність по основних означеннях:

  • сила тяжіння;
  • формула сили тяжіння;
  • напрям сили тяжіння;
  • вага тіла;
  • формула для визначення ваги тіла;
  • невагомість.
  • Мотивація навчальної діяльності:

Аналіз легенди про відкриття Ньютоном сили тяжіння.

  1. Вивчення нового матеріалу.

План вивчення нової теми:

  1. Демонстрація дослідів по даній темі.
  2. Сила тяжіння і прискорення вільного падіння.
  3. Вага тіла, що рухається з прискоренням.
  4. Чим відрізняється вага тіла від сили тяжіння?
  5. Невагомість.
  6. Перевантаження.
  7. Закріплення матеріалу.

Розв’язування задач (метод “ажурна пилка”).

Група 1

  1. Чому небезпечно піднімати клітку шахти ривками?
  2. Чим відрізняється подовження стисненої пружини від розширення стиснутого газу?

Група 2

Дві пружини однакової довжини з’єднані кінцями, розтягуються вільні кінці руками. Пружина з жорсткістю 100 Н/м видовжилася на 5 см. Яка жорсткість другої пружини, якщо вона видовжилась рівно на 1 см?

Група 3

Знайти видовження буксирного тросу з жорсткістю 100 кН/м при русі автомобіля масою 2 т з прискоренням 0,5 м/с.

Група 4

Чому дорівнюватиме вага вантажу масою 100 кг при рівноприскореному підйомі його в ліфті, якщо відомо, що ліфт досяг швидкості 3 м/с, пройшовши шлях 18 м?

Група 5

Ліфт опускається рівноприскорено і за перші 10с проходить шлях 10 м. На скільки зменшить вага пасажира масою 70 кг, який перебуває у цьому ліфті?

  1. Підсумки уроку.

Метод “мікрофон”.

Чого я навчився на уроці?

  • Домашнє завдання:
  1. Опрацювати відповідний параграф підручника.
  2. Розв’язати якісні задачі:

а) Чи можуть космонавти на Місяці користуватися важільними терезами? Пружинними вагами? Якщо можуть, то які поправки будуть потрібні до показань вагів?

б) У які моменти перебуває в стані невагомості м’яч, якщо його підкидають:

– на Місяці;

– на Землі.

Icon of Fiz10 Urok 24 Fiz10 Urok 24 (15.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *