988 перегляд(ів)

Урок з основ здоров’я: Практична робота. Ознайомлення зі школою

Мета: познайомити першокласників з приміщеннями їдальні, медпункту, бібліотеки, актового залу, кабінетами старшої школи та початковим блоком, туалетом для малюків, ігровою кімнатою, куточками відпочинку, спортивними майданчиками. Розповісти про правила безпечної поведінки під час перерв та під час уроку.

 

Обладнання: підручник с.8-11,  аркуші паперу, олівці.
Хід уроку-екскурсії

І. Вступ                                                       

  1. Привітання

ЦІ, ЦО, ЦУ, ЦА

Дана вправа розрахована на те, що учасникам вже відомі імена один одного.

Учасники сидять у колі. (Стільчиків на один менше, ніж учасників.)

Ведучий виходить у центр кола, показує на когось з учасників і говорить ці, цо, цу або ца. Коли ведучий показує на учасника і говорить:

Ці” – то учасник називає ім’я людини справа;

Цо” – ім’я людини зліва;

Цу” – ім’я ведучого;

Ца” – власне ім’я.

Якщо учасник помилився під час відповіді – він стає ведучим, а ведучий сідає на його місце.

Коли ведучий говорить: „Ці, цо, цу, ца”, – всі учасники міняються місцями. Кому не вистачило стільчика, той стає ведучим.

 

ІІ. Основна частина

  • Очікування
  • Сьогодні ми познайомимося з приміщеннями, які є у школі і з правилами безпечної поведінки у них.
  • Коридор:

Правила поведінки:

– не штовхатися,

– не кричати,

– не бігати.

 

  • Їдальня:

Правила етикету:

– мити руки перед прийомом їжі,

– сідати в їдальні на своє місце,

– користуватися серветками,

– не розмахувати виделками, ложками, руками,

– не розмовляти.

  • Спортивний зал:

Забороняється:

  1. Заходити у спортивний зал без спортивного взуття, чи у брудному взутті.
  2. Вживати жувальну гумку на уроках.
  3. Без дозволу вчителя користуватися спортінвентарем.
  4. Виконувати вправи на спортивних приладах без присутності та без страхування вчителя.
  5. Займатися на уроках у прикрасах, годинниках, приносити речі, які не потрiбнi на уроці або заважають його проведенню.
  6. Заважати один одному, глузувати з товаришів, коли вони виконують вправи.
  7. Користуватися несправним спортивним інвентарем та обладнанням.

 

  1. Комп’ютерний клас:

Забороняється:

  • торкатися місць під’єднання кабелів;
  • торкатися проводів живлення і пристроїв заземлення;
  • під’єднувати та від’єднувати з’єднувачі електроживлення при поданій напрузі;
  • вмикати і вимикати апаратуру без дозволу вчителя;
  • порушувати порядок ввімкнення і вимкнення апаратурних блоків;
  • класти диски, книги, зошити на монітор і клавіатуру;
  • працювати у вологому одязі і вологими руками.

 

6.Бібліотека ( правила поведінки розповідає бібліотекар)

7.Актова зала

  1. Спортивний майданчик (учні самостійно називають небезпечні місця і чому там слід бути обережним)

 

9.Медичний кабінет (знайомить медсестра)

10.Робота в парах

  • Розкажіть один одному, як пройти від нашого класу до виходу, їдальні, медичного кабінету, спортивного залу.

 

ІІІ. Заключна частина

  1. Вправа « Відкритий мікрофон»
  • Які приміщення у школі відвідали?
  • Хто працює у школі? (стр. 9)
  • Хто дбає про здоров’я і безпеку дітей у школі?
  • Як звуть директора твоєї школи,твоїх учителів?
  • До кого можна звернутися, якщо ти захворів?
  • Поміркуйте, як зробити вашу школу ще кращим і безпечним місцем?

 

  1. ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!
    Корисні поради (с.11)
  • Приходь вчасно до школи.
  • Уважно слухай учителя.
  • Бережи шкільне майно
  • Хочеш відповісти чи запитати про щось учителя, підніми руку.
  • Під час перерви говори спокійно, ходи повільно, слухайся чергових.

3.Відгадайте загадки

Великий будинок у місті стоїть,
Та завжди, як вулик бджолиний, шумить.
Як чаша, він повний знаннями,
Привітний будинок цей з нами. (Школа)

Є чарівник у класі в нас,

Ану впізнайте, хто він?
Озветься – тиша йде у клас,
Озветься ще раз – гомін.

Щоб не спізнились на урок,
Нам голос подає …(Дзвінок)

Розкажи вдома батькам про свою школу

Osnzdor1 2 (19.1 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *