5 281 перегляд(ів)

Урок з природознавства за новою програмою: Квіткові рослини. Розмноження квіткових рослин

Мета:формувати в учнів уявлення про квіткові рослини та їх розмноження; розвиватимовлення, мислення; виховувати Спостережливість.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Що потрібно рослині для росту?

— Як рослина дихає?

— Коли рослини виділяють кисень? А коли поглинають?

— Як рослина живиться?

— Чому рослина не може жити без сонячного світла?

— Чому тварини і люди не можуть жити на Землі без рослин?

— На які групи вчені розподілили всі рослини на Землі? Наведіть приклади.

— Чим відрізняються квіткові рослини від інших рослин?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про квіткові рослини та їх розмноження.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Роботаза підручником (с 84-87)

— Пригадайте, які органи є у квіткових рослин. Для чого рослині потрібнаквітка?

— Квітковими називають рослини, які мають корінь, стебло, листок,квітку, плід та насіння.

— Нас оточують переважно квіткові рослини. їх на Землі набагато більше,ніж усіх інших разом узятих.

Зростають квіткові всюди. А там, де тепла, світла, вологи й поживнихсолей у ґрунтах достатньо, їх неймовірна кількість. Вони представлені різнимижиттєвими формами: деревами, кущами й трав’янистими рослинами.Ми живемо в час панування на Землі квіткових рослин.

Такого поширення вони здобули завдяки досконалій будові квіткиі покриттю насінини захисним плодом. Саме серед квіткових найбільше культурнихрослин, які спеціально вирощуються людиною.

— Розгляньте малюнки на с. 84. Розкажіть, що на них зображено.

— На малюнку 66 розгляньте плоди. Поміркуйте, як вони поширюються.

Як вони пристосовані до цього?

Висновки

  • Квіткові рослини мають такі органи: корінь, стебло, листок, квітку, плід та

насіння.

  • Квіткові— найпоширеніша група рослин на планеті. ,
  • Для наукового вивчення рослин збирають гербарії.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Практична робота.

Ознайомлення з гербарними зразками квітковихрослин (с. 87)

  1. Робота над загадками
  • Дихають, ростуть, а ходити не можуть. (Рослини)
  • Ноги на полі, середина надворі, голова — на столі. (Корінь, стебло, насіння)
  1. Робота над приказкою

Без кореня і дерево гине.

  1. Робота в парі

— Якось учені провели такий дослід. На груші перед початком цвітіннявибрали дві гілки з однаковою кількістю пуп’янків. Одну гілку накрилишматком марлі, щоб на неї не сідали бджоли, а іншу — залишили відкритою.

На гілці, яка була відкритою і до квіток якої прилітали бджоли, утворилося33 плоди груші. А на гілці під марлею — жодної. Чому так трапилося?

  1. Практичне завдання

— За допомогою досліду переконайся у тому, що рослини ростуть і розвиваються.

Візьми кілька насінин квасолі, замочи їх у невеликій кількості води. Колинасіння набрякне, висади кожну насінину в окрему склянку, заповнену зволоженимґрунтом, на глибину 2-3 см. Періодично зволожуй ґрунт у склянці відстояноюводою.

За кілька днів у кожній зі склянок проклюнуться молоді паростки, зародитьсянове життя. Доглядай за паростками, не забувай зволожувати ґрунт.Паростки знадобляться тобі для наступних дослідів.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки на с. 87.

— Яку будову мають квіткові рослини?

— Чому квіткових рослин на Землі найбільше? Поясніть.

— Доведіть, що квітки і плоди з насінням дуже різноманітні.

— Складіть розповідь про будову своєї улюбленої квіткової рослини.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 84-87.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

1 comment for “Урок з природознавства за новою програмою: Квіткові рослини. Розмноження квіткових рослин

  1. necrasowa.2@yandex.ru
    14.01.2016 at 22:49

    Спасибо большое за большой выбор конспектов уроков по природоведению. для 3 класса. полные конспекты, содержат доступную информацию Дякую ще раз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *