1 806 перегляд(ів)

Урок: Здоров’я і хвороби. Ознаки здоров’я

Мета. Дати уявлення про здоровий спосіб життя, ознайомити учнів з основними ознаками та видами хвороб; формувати в учнів уявлення про те, що таке щеплення і для чого його роблять; формувати практичні навички збереження і зміцнення здоров’я; навчити дітей порівнювати самопочуття хворої і здорової людини; виховувати прагнення запобігати хворобам, бажання свідомо дотримуватися основних правил збереження здоров’я.

Обладнання.  Бейджики  з  пестливими іменами дітей, плакат “Квітник здоров’я”, правила роботи в групах, підручник, робочий зошит, картки з назвами ознак хвороб, м’ячик, марлева пов’язка.

Хід уроку – тренінгу

  1. I. Вступ.
  2. Привітання. Вправа “Коло компліментів”

Діти стають у коло, і кожен представляє себе, продовжуючи фразу:”Мені весело, коли…”Потім передає м’ячик чи іграшку іншому учаснику. Варіанти речень:

– Я відчуваю себе щасливим, коли…

– Я люблю, коли…

– Мої батьки сказали б  про мене, що …

– Якби я була б квіткою … я була (б).

  1. Знайомство

Діти стають у колі і передають один одному м’яку іграшку, говорячи: “Я – Ірина, передаю іграшку Вові” .

  1. Повторення правил роботи в групах

–  Говорити по черзі, а не всі водночас.

– Не перебивати того, хто говорить.

– Не критикувати ідеї, а ні особу, яка їх висловила.

– Дотримуватися “правил піднятої руки”.

– Поважати всі висловленні думки.

– Заохочувати всіх однокласників до роботи.

  1. Зворотний зв’язок

Продовжити фразу: “З попереднього тренінгу мені найбільше запам’яталося …”

Гра “Так чи ні”. На ріст та розвиток людини впливає: “харчування, одяг, фізичні вправи, дощ, хвороби, друзі ”.

  1. Робота в групах

Об’єднання у чотири групи( червоний, синій, жовтий, помаранчевий). Роздаю аркуш паперу.

Пропоную намалювати квітку з п’ятьма пелюстками і вирізати її.

  • Використовуючи матеріал підручника ст..17. необхідно зобразити на пелюстках квітки ознаки здоров’я.
  • Висадка квітів на квітниках.
  1. 6. Актуалізація теми тренінгу

Мозковий штурм:”Що потрібно, щоб квіти добре росли?”На магнітній дошці прикріпити до квітника зображення сапки.

  • Оберігати їх, прополювати від бур’янів.
  • Поливати, підживлювати, щоб вони добре розвивалися(лійка).
  • Лікувати, якщо на них нападуть комахи – шкідники. ( Прикріплюємо засоби проти шкідників).

Висновок. “Так і наше здоров’я потребує, щоб його берегти(що ми для цього робимо?; розвивали, зміцнювали його(як ми розвиваємо своє здоров’я?) , а у разі необхідності відновлювати, тобто правильно лікувати (що це означає)?”Записую на дошці формулу здорового способу життя: “Зберігати, розвивати, відновлювати ”.

  1. Очікування

– Що ви очікуєте від тренінгу?

Візьміть квітку в руки і прикріпіть на “Квітник здоров’я ”.

  1. II. Основна частина. Повідомлення теми і мети уроку
  2. Робота з прислів’ям.
  • Як ви розумієте прислів’я: “Що сьогодні збережемо, завтра знадобиться?”

Якщо людина з дитинства береже здоров’я, то в майбутньому вона буде добре розвиненою, сильною, розумною. А вам усім хочеться бути такими? Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся як необхідно піклуватися про своє здоров’я, берегти його та зміцнювати.

  1. Вправа”Мозковий штурм”

Мета: формувати в учнів уявлення про  те, як важливо вміти визначати ознаки хворої людини. Запропонувати учням розглянути малюнок до казки “Лікар Айболить” та дати відповіді на запитання.

( Робота у підручнику ст.16)

  1. З якої казки цей малюнок?
  2. Що болить у кожного із звірів?
  3. Як ти вважаєш, чому вони захворіли?
  4. Розкажи, як ти почуваєшся, коли хворів?

( Робота у підручнику ст..18.)

Робота над змістом вірша Лесі Мовчун “Друзі”.

3.Інформаційне повідомлення

Якщо  ви веселі,вам хочеться бігати, стрибати,веселитися з друзями,якщо ви їсте з апетитом і міцно спите,- значить, ви здорові .У таких випадках ви говорите:”У мене нічого не болить. Я бадьорий і веселий . Мені добре вдома,хочеться ходити до школи .”

Нормальне здоров’я-це стан фізичної рівноваги й благополуччя,відсутність хвороб та фізичних вад .

Л юдина почувається нездоровою, коли у неї болить,присутні певні фізичні вади( слуху,зору) або загальні негативні прояви ( швидка втома,  кволість. Запаморочення) .

Здоров’я-це найвище благо,дароване людині Природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим . На жаль,досить часто ми бездумно розтринькуємо цей подарунок,забуваючи, що втратити здоров’я легко, а повернути-дуже важко,інколи неможливо .

Як не прикро , Природа дарує здоров’я з однією умовою :його потрібно належним чином підтримувати, зміцнювати, тренувати . Якщо ж людина порушує цю умову- Природа відбирає здоров’я і дарує комусь іншому з тією ж умовою .

Лікарі стверджують:здоров’я людини на 10% залежить від спадковості, на 5%- від медицини . Решта 85%-у руках самої людини .

Отже, наше здоров’я залежить від наших звичок, від наших зусиль щодо його зміцнення .

Розгляд презентації

 

4.Робота в групах кооперативного навчання.

Діти діляться на групи за малюнками ”Ромашка”, ”Будяк”.

Будяки”- з’ясовують, що може зруйнувати здоров’я.

Ромашки” – з’ясовують, що може зміцнити здоров’я.

Дітям пропонується назвати основні ознаки хвороби. Потім прикріпити до дошки, назвати основних ознак хвороб, які записані на картинках, та зачитати їх дітям.

Написи на картинках: підвищена температура тіла; відсутність апетиту, біль ( головний, у горлі, животі, грудях, м’язах) , нежить, кашель; набряк у місці, де забився; червоні або надто бліді щоки; загальна слабкість.

5.Гра “Закінчити речення”  (ст.9)

6.Презентація

7.Рухавка

Якщо хочеш бути здоровим, роби так! ( Руки вгору).

Якщо хочеш бути здоровим, роби так!( Руки вниз).

Якщо хочеш бути здоровим,

Посміхнись і будь бадьорим.

Якщо хочеш бути здоровим роби так! (Повороти).

8.Робота в парах

Дітям  пропонується на недомальованому малюнку намалювати обличчя здорової і хворої людини.

-Подивіться один на одного. Як ви виглядаєте, коли здорові?

Висновок: гарний апетит, бадьорий настрій, міцний сон, здорові зуби, рум’яні щічки, рожевий язик, нічого не болить, немає високої температури.

9.Гра “Так чи ні ”

* Вживай ліки без призначення лікаря.

* Не ухиляйся від щеплень.

* Якщо захворів, лікуйся дома, не заражай інших.

*  Під час масового захворювання (епідемії)бувай у громадський місцях.

  1. Гра “Хвости”

-Продовж речення.

* Коли я здоровий, то в мене …   .

* Коли я здоровий, то я …     .

III. Заключна частина

1.Вправа “Відкритий мікрофон”

* Як виглядає здорова людина?

* Який у неї апетит, настрій, сон?

* Що треба робити, аби не хворіти?

* Які ознаки хворої людини?

* Хто допомагає хворим людям?

 

  1. Зворотний зв’язок. Вправа “Очікування “Квітник здоров’я ”.

“Щоб зміцнити своє здоров’я, я хотів би …    .”

  1. Ритуал прощання

Діти утворюють коло, беруться за руки і промовляють: “Будьмо здорові! Хай усім щастить!”

Osnzdor1 4 (4.2 MiB, 2 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *