492 перегляд(ів)

Урок – змагання. « Бабуся на яблуні» Міра Лобе

Мета. Ознайомити учнів з твором німецької письменниці Міри Лобе;  учити дітей  висловлювати свою думку з приводу прочитаного; формувати оцінні судження; розвивати навички свідомого і виразного читання; виховувати позитивні моральні якості.

Обладнання. Таблиця з словами, таблиця з прислів’ями, робочий зошит, кольорові листочки.

 

     Хід заняття

І. Емоційний настрій на заняття.

Стали, діти підтягнулись

Один одному так щиро посміхнулись

Починаєм працювати, вузлик

Ще один сьогодні будемо в’язати,

Твори про дітей знову будемо читати.

  • Діти сьогодні у нас заняття – змагання, тож нам треба розподілитися у дві команди. Давайте підійдемо до мене і виберемо з заплющеними очима кожен собі листочок з моєї корзини. В кого попадеться жовтий листочок – це перша команда, в кого зелений – друга.Учні по черзі підходять і витягують листочки.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Мовна розминка.

 Гра «Почни або закінчи прислів’я»

На дошці прикріплюються прислів’я. Одній команді без закінчення, а другій без початку. За перемогу також зараховується бал.

1команда

Бджола мала, а й та … (працює).

Книга вчить, як у світі … (жить).

  • Мудрим ніхто не родився, а … (навчився).

Де сила не візьме, там розум … (допоможе).

2 команда

(Не той друг, хто) … медом маже, а той, хто правду каже.

(Чужому) … лихові не смійся.

(За праве діло) … стій сміло.

(Чого навчився) … того за плечима не носити.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

– Всі ви знаєте що сама найкраща пора, це пора дитинства. І сьогодні ми познайомимося з цим сонячним, радісно – мрійливим світом з уривка повісті Міри Лобе «Бабуся на яблуні». Побачимо який великий вплив має світ дорослих на дитяче життя, зрозуміємо цінності дитинства. Також розвиватимемо навички читання   і, звичайно, продовжимо змагатися.

  1. Читання тексту вчителем.
  2. Словникова робота.

1) Вправа на розширення поля читання.

подол

валіза

курінь

колосально

вуалехвости

маскарад

оборка

«хелло»

2) Пояснення значень слів.

  1. Читання тексту комбінованим способом ( з початку і до слів «собака стояв на нижній сходинці» читає 1 команда «ланцюжком», до кінця тексту продовжує 2 команда таким же способом читання

Вчитель слідкує за правильністю і виразністю читання обох команд і знову кращі читці отримують 1 бал.

  1. Аналіз змісту. Вибіркове читання.

Кожній команді вчитель дає однакову кількість питань.

  • Чому Анді перехотілося будувати на яблунці курінь?
  • Чи зрозумілі вам мрії хлопчика про бабусю? Поясніть.
  • Як ви розумієте вислів: тьохнуло серце?
  • Яким ви уявили головного героя?
  • Знайдіть ту частину тексту, де хлопчик розмірковував про свою матір, яка вона зайнята.
  1. Узагальнюючий аналіз змісту прочитаного.

– Прочитайте уривок з тексту який вас схвилював найбільше?

Кожна команда представляє одного свого учасника, який зачитує свій уривок і пояснює чим він його схвилював.

  1. Робота в зошиті.

ІV. Підсумок уроку.

  • Чого вчить дітей ця повість?
  • Чому кожна дитина мріє мати те, чого немає у неї?
  • Розкажіть за що ви любите своїх бабусів?
  • Як ви допомагаєте своїй бабусі, піклуєтеся про неї?
  • Чи приносить це радість вам?
  • Запитайте у своєї бабусі про яких онуків вона мріє?

Вчитель підраховує бали кожної команди і вітає переможців.

Для додаткового самостійного читання.

Кого зацікавили ці мрії хлопчиків, прочитайте продовження цієї повісті вдома.

 Icon of Zar F 19 Zar F 19 (18.7 KiB)

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *