1 265 перегляд(ів)

Урок: Значення птахів. Охорона птахів

Мета: ознайомити учнів з роллю птахів в екосистемах, їхнім значенням для людини, розповісти про охорону птахів і птахівництво.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати роль птахів в екосистемах, їхнє значення для людини, охорону птахів,

Базові поняття й терміни: птахівництво, птахи, охорона птахів, птахівництво.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

I.Організаційний етап

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Як ви думаєте, чому практично всі хижі птахи мають потребу в охороні?

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Значення птахів

Більшість птахів корисна, тому ідо винищує комах і гризунів, регулюючи їхню чисельність. Птахи, звичайно, не можуть повністю винищити, але можуть істотно скоротити чисельність шкідників, постійно стримуючи їхнє масове розмноження. Де існує досить комахоїдних птахів, насадження, зокрема сади, мало потерпають від шкідників. Збільшуючи чисельність птахів — приваблюючи їх на гніздування облаштуванням штучних гнізд (для шпаків, синиць, повзиків, мухоловок, сизоворонок, деяких хижаків, дятлів і ін.), підсаджуючи чагарники, щоб птахам було де будувати гнізда, влаштовуючи зимову підгодівлю тощо — можна зосередити корисну роботу птахів у певних місцях, особливо уражених шкідниками.

Так, дятли добувають з-під кори личинок короїдів, шкідників деревини. Повзики добувають різних комах, відлущуючи кору й колупаючи порохняву деревину, піночки скльовують комах з листя, мухоловки й ластівки ловлять на льоту, інші скльовують із гілок, листя, трави, із землі, риються в лісовій підстилці й т. д. Для боротьби зі шкідниками потрібно залучати птахів різної « спеціальності».

Найбільш універсальними є шпаки. Вони годуються й на деревах, і на землі, і в зернових і знищують найрізноманітніших шкідників. Навіть у полях — на плантаціях цукрового буряка — можна розставляти тички зі шпаківнями, шпаки охоче там поселяються й винищують бурякового довгоносика…

Biol8 (49) (15.1 KiB, 1 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *