3 719 перегляд(ів)

Урок45. Гриби їстівні та отруйні

Мета:розширити і систематизувати знання учнів про їстівні та отруйні гриби; формуватиуявлення про роль грибів у житті рослин і тварин лісу; розширювати світоглядучнів; виховувати екологічну культуру.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  3. Бесіда

— Які ознаки живої природи мають гриби?

— З яких частин складається шапинковий гриб?

— Як гриби пов’язані з деревами?

— Яке значення мають гриби для лісу? для людей?

  1. Тестування
  2. Гриби — це:

а) рослини;

б) тварини;

в) представники особливого царства.

  1. Які ознаки живих організмів мають гриби?

а) Дихають; б) живляться; в) ростуть; г) розмножуються; д) вмирають.

  1. Гра «Так чи ні?»
  • Гриби — живі організми.
  • Грибниця міститься в шапинці.
  • Гриби розмножуються спорами.
  • Мухомор, бліда поганка — отруйні гриби.
  • Гриби живляться відмерлими рослинами і тваринами.

— Яку будову мають гриби?

— Які вони бувають?

— Як називається-підземна частина гриба? (Грибниця)

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про значення грибів у життілюдей і природи та навчитеся відрізняти їстівні гриби від отруйних.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 123-125)

— Пригадайте, які отруйні гриби ви знаєте. Як правильно збирати гриби?

— Людей найбільше цікавлять шапинкові гриби. Але потрібно добре знати, які з них їстівні, а які — отруйні.

Візьміть собі за правило: не знаєш гриба — не бери до кошика. Не збирайте гриби поблизу автомобільних трас: там вони накопичують шкідливі речовиниіз вихлопних газів.

— Розгляньте малюнок 98. Прочитайте ознаки їстівних грибів.

— Розгляньте малюнок 99. Прочитайте і запам’ятайте ознаки отруйних грибів.

Гриби мають велике значення в житті людей і природи. Серед шапинкових грибів є їстівні та отруйні.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Практичне завдання

— Виліпіть з пластиліну декілька їстівних та отруйних грибів. Намагайтесяправильно передати їхні істотні ознаки. Найкращі готові вироби можнапередати в шкільний кабінет біології.

  1. Тестування
  2. Ви знайшли в лісі гриб, але не знаєте,їстівний він чи отруйний. Що слідзробити?

а) Залишити його на місці;

б) зрізати й узяти із собою;

в) збити ногою.

  1. Який гриб найотрутніший?

а) Жовчний гриб;

б) бліда поганка;

в) опеньок несправжній.

  1. Що не входить у будову гриба?

а) Шапинка;

б) ніжка;

в) корінь.

(Що є у грибів замість кореня?)

4 3 чим (з ким)взаємозв’язані гриби?

а) 3 людиною;

б) з деревами;

в) з тваринами.

  1. Позначте «зайвий» гриб.

а) Підосичник;

б) боровик;

в) мухомор.

  1. 6. Як відіб’ється на житті лісу ситуація, якщо раптом зникнуть усі гриби?

а) Це ніяк не відіб’ється на житті лісу;

б) деревам буде легше рости; ліс стане густішим;

в) постраждають дерева і багато лісових тварин.

  1. Робота в групах

— Поміркуйте! Діти принесли з лісу ґрунт і висипали його під деревом.

Через деякий час вони побачили, що там виріс міцний грибок. Поміркуйте, ізчого він виріс.

— Ученим ще не вдалося виростити на грядках білі гриби, рижики, підосичники.

Однак відомо, якщо старий гриб дрібно порізати, залити водою і политицим розчином коріння дерев у молодій лісопосадці, то через 2-3 роки нацьому місці можна буде збирати гриби.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки на с. 125.

— Чому грибники мають бути обережними?

— Наведіть приклади їстівних і отруйних грибів.

— Коли гриби приносять користь, а коли — завдають шкоди?

— Яку роль виконують гриби у природі?

— Складіть пам’ятку для грибників.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .123-125.__

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *