Мета:формувати в учнів поняття про бактерії як про живі організми, про їх значенняв природі і для людини; розвивати творчу активність, уважність; виховуватиохайність.
Хід уроку
- ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
- АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
- Бесіда
— Які їстівні гриби ви знаєте?
— Які отруйні гриби ви знаєте? За якими ознаками їх упізнаєте?
— Як правильно збирати гриби?
- Гра «Так чи ні?»
Гриби — це рослини.
Грибниця міститься в ніжці.
Спорами гриби не розмножуються.
Сажкові гриби збільшують урожайність.
Мухомор, бліда поганка — їстівні гриби.
Дріжджі потрібні для виготовлення ліків.
Цвільові гриби використовують для випікання хліба.
Із цвільових грибів виготовляють ліки.
Гриби живляться рослинами і тваринами.
- Робота в парах
— Заповніть таблицю.
Їстівні гриби | Отруйні гриби |
III. ПОВІДОМЛЕНИЙ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про бактерії та їх значення у житті природи
і людини.
- ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
- Робота за підручником (с. 126-127)
— Що вам відомо про бактерії?
— Що означає слово бактерія в перекладі з грецької мови?
— Розгляньте малюнок 100. Як бачите, бактерії бувають різної форми.
У природі багато бактерій, схожих на палички. А ще є бактерії, схожі накульки, спіралі.
— Чим живляться бактерії?
— Яка користь від бактерій?
— Чому деякі бактерії є ворогами людини?
— Де мешкають бактерії?
— Запам’ятайте! Бактерії потрапляють до організму через ротовийотвір із:
- брудом на руках і під нігтями;
- немитими овочами і фруктами;
- крапельками слини хворої людини, яка кашляє і чхає;
- повітрям, у якому багато пилу.
— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?
Висновки
- Бактеріям властиві всі ознаки живих організмів.
- Бактерії існують скрізь у природі і приносять їй користь.
- Деякі бактерії є хвороботворними.
- Людина використовує бактерії для власних потреб
- Фізкультхвилинка
- УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Вікторина
- Доберіть синоніми до слова бактерії(Мікроби, мікроорганізми)
- Якими за формою бувають бактерії? (За формою бактерії можуть мати виглядточки, кульки, коми, ниточки, ланцюжка, палички, спіралі.)
- Чим живляться бактерії? (Більшість бактерій живляться залишками рослин і тварин.)
- Де мешкають хвороботворні бактерії? (Бактерії є скрізь — у повітрі, воді, ґрунті, на нашому тілі.)
- Чому бактерії називають ще мікроорганізмами? (≪Мікро≫ з грецької означає ≪малий≫; бактерії настільки малі, що їх можна побачити тільки під мікроскопом.)
- Доведіть, що бактерії — живі організми. (Бактерії дихають, живляться,ростуть, розмножуються, помирають.)
- Чим корисні бактерії? (Вони очищають довкілля від забруднення і збагачуютьґрунт поживними речовинами, забезпечують його родючість, використовуються для виготовлення кефіру, ряжанки, оцту, випічки хліба; у кишковику людини живуть бактерії, які допомагають процесам травлення, перешкоджають діяльності хвороботворних мікроорганізмів.)
- Чому хвороботворні бактерії небезпечні для людей? (Оселяючись в організмі
людини, вони викликають різноманітні захворювання.)
- ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які за формою бактерії і де вони мешкають?
— У чому полягає роль бактерій у живій та неживій природі?
— Назвіть продукти харчування, які з’являються в нас на столі завдяки діяльності
бактерій.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 126 -127 .