1 238 перегляд(ів)

Урок47. Віруси

Мета:ознайомити учнів з різноманітністю вірусних захворювань та їх профілактикою;сформувати поняття про запобігання захворюванням, які викликаються вірусами;розвивати мислення, мовлення; формувати санітарно-гігієнічні навички; виховуватикультуру поведінки в природі.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  3. Бесіда

— Які ознаки живих організмів властиві бактеріям?

— Як розмножуються бактерії?

— Чим бактерії корисні для природи?

— Чим бактерії небезпечні для рослин, тварин, людини?

— Де трапляються бактерії?

  1. Гра «Вірю — не вірю»
  • Гриби — це ані рослина, ані тварина, а те й інше.
  • Пліснява і дріжджі — це гриби.
  • Не кожен гриб можна покласти до кошика.
  • Бактерії оточують нас усюди.
  • Існують лише шкідливі бактерії.
  1. Робота в парах

1 . Заповніть таблицю. Що можуть робити?..

Корисні бактерії Небезпечні бактерії

 

  1. Заповніть таблицю. Наведіть приклади представників кожного царства.

 

Рослини Тварини Гриби Бактерії Віруси
         

 

— Який стовпчик таблиці не вдалося заповнити? (Віруси)

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про віруси та їхню роль у житті природиі людини.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 727-729)

— Що ви знаєте про віруси?

— Розгляньте малюнок 101. Віруси — це дуже дрібні частинки, які можнапобачити тільки за допомогою електронного мікроскопа, тобто збільшивши їху мільйони разів.

— Розкажіть, що нового про віруси ви прочитали на с. 128. Яка інформаціябула вам відома?

— Порівняйте віруси і бактерії.

— Чим небезпечні віруси?

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1 «Мозковий штурм»

— Як уберегти себе від хвороботворних мікроорганізмів?

  1. Дотримувати правил особистої гігієни:

а) мити руки перед прийомом їжі і після відвідування туалету;

б) мити овочі та фрукти перед уживанням.

  1. Уникати контактів з хворими людьми і тваринами.
  2. Тримати приміщення в чистоті, провітрювати кімнати, проводити вологеприбирання,

Що допомагає перемогти мікроби? (Чистота, вітаміни, фізкультура,

спорт, загартування тощо)

  1. Вправа «Аплікація»

Пофантазуйте і технікою аплікації зобразіть бактерію такою, якою ви їїуявляєте. ,

  1. Робота з мікроскопом

— Ось такими бактерії уявляєте ви (вони такі сердиті, довгі, кольорові, великі)!

А якими ж вони є насправді?

Узагалі, діти, мікрооганізми не можна побачити неозброєним оком. Дляцього існує спеціальний прилад — мікроскоп. Він збільшує зображення у 150 разів.

І саме в мікроскоп ми можемо розглянути мікроорганізми.

  1. Робота в групах

Складання пам’ятки здоров’я «Мікробе, бережися!»

Віруси наші постійні супутники, і з дня нашого народження вони супроводжуютьнас завжди і всюди. До більшості з них ми нечутливі, при зустрічіж з деякими можемо захворіти. Ми торкнулися лише деяких хвороб, щовикликаються вірусами. Насправді їх безліч. Шкода, якої завдають віруси, доволізначна.

Так, досить лише сказати, що близько половини всіх хвороб людини — вірусногопоходження. А якщо згадати, що віруси вражають тварин, рослини,бактерії, серед яких є багато корисних і необхідних людині, то стає зрозуміло,що боротьба з ними — одна з найважливіших задач.

На жаль повернути втрачене здоров’я неможливо. А щоб такого не сталосяз вами і щоб мікроби та віруси вас не здолали, пропоную скласти пам’яткуздоров’я «Мікробе, бережися!».

  1. Робота в парах

Тестування (див. додаток до уроку 47)

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Діти, а для чого нам потрібно знати про мікроби, віруси, бактерії?

— Що нового ви дізналися про віруси?

— Яка особливість вірусів вас найбільше здивувала?

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 127 – 128

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *