2 721 перегляд(ів)

Урок51. Заповідні території рідного краю

Мета:ознайомити учнів з заповідними об’єктами рідного краю, метою їх створення, іззаходами щодо відтворення і збереження природи; виховувати діяльнісний підхід до збереження й охороні природи.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  3. Бесіда

— Для чого створюють заповідники?

— Яку роботу проводять учені в ботанічних садах?

  1. Гра «Вірю — не вірю»
  • Види рослин і тварин, занесені до Червоної книги, охороняються і відновлюються,
  • У зоопарках знаходяться лише ті тварини, що занесені доЧервоної книги.
  • У заповідниках не дозволені організовані екскурсії і туризм.
  • До Червоної книги України занесені такі види тварин: беркут, тхір степовий,вухастий їжак, карпатський тритон, осетер атлантичний.
  • У ботанічних садах ростуть лише ті рослини, що занесені до Червоноїкниги.
  • Для збереження рідких і зникаючих видів створюються заповідники, заказники.
  • До Червоної книги України занесені такі види тварин: махаон, жук-олень,звичайна хохуля.
  • На території національних парків і зоопарків цілком виключено господарськудіяльність людини.
  • У заповідниках заборонено полювати, збирати гриби, зривати рослини набукети.
  • Охорона природи — це галузь знань про збереження і поліпшення станубіосфери.
  • До Червоної книги України занесені такі види рослин: пролісок білосніжний,простріл великий, лісова лілія, вудія альпійська, павук булаво-подібний.
  • У заповідниках цілком виключено господарську діяльність людини.
  • У заказниках і національних парках заборонено вивчати диких тварин, колекціонуватикомах для наукових цілей.
  • Охорона природи — справа кожного.

 

ІІІ . ПОВІДОМЛЕННЯ.-ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про заповідні території рідного краю.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Вступне слово вчителя

— Крім Червоної книги, для збереження живої природи створюють заповіднітериторії — великі ділянки лісів, полів, луків, степів, озер, на яких забороняєтьсябудь-яка діяльність людини, що завдає шкоди природі. Тут неможна вирубувати дерева, орати землю, осушувати водойми, зривати рослини,полювати на тварин, тварини живуть на волі в природних умовах, самі влаштовуютьсвої житла, виводять дитинчат.

  1. Робота за підручником (с. 138-141)

— Жодна рослина чи тварина не може вижити без свого звичного природногооточення, без рослин і тварин— сусідів, неживої природи. Усі вони разом складають природне середовище. Тому сам собою напрошується висновок: оберігатипотрібно не тільки окремі рослини й тварини, а всю природу як єдинеціле. Дикі, поки що недоторкані куточки рідного краю називають Заповідними.

— Прочитайте про заповідники. Дізнайтеся у дорослих, які заповідникиє у вашій місцевості.

— Розгляньте малюнок 110. Розкажіть про Канівський заповідник.

— Розгляньте малюнок 111. Розкажіть про Карпатський заповідник.

— Розгляньте малюнок 112. Розкажіть про Поліський заповідник.

— Розгляньте малюнок 113. Розкажіть про Чорноморський заповідник.

— Розгляньте малюнок 114. Розкажіть про Ялтинський заповідник.

Висновок

  • До найвизначніших заповідників в Україні належать: Поліський, Канівський,

Асканія-Нова, Карпатський, Ялтинський, Чорноморський.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Робота в парах

— Складіть розповідь про те, що могло б статися, якби на Землі Зниклитварини.

  1. Робота в групах

— Назвіть тварин, які потребують охорони з боку людини. Обґрунтуйте,чому потрібно охороняти тварин.

  1. Бесіда про зоопарки

— Крім заповідників, люди створюють зоопарки, щоб показати людям рідкіснихтварин, птахів, рослин. На відміну від заповідників, у зоопарках людипостійно турбуються про тварин, готують їм їжу, будують для них приміщення,доглядають за ними.

— Хто з вас був у зоопарку?

— Яких тварин ви там бачили?

— Як ви вважаєте, де краще живеться тваринам — у зоопарку чи в заповіднику?Чому?

  1. Виконання малюнка «У заповіднику»

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Поясніть, з якою метою створюють заповідники. і

— Чому на заповідних територіях тваринам живеться краще ніж в іншихмісцях?

— Як треба поводитися в природі, щоб не завдати їй шкоди?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .138-141.

Використовуючи різноманітні джерела інформації, дізнайтеся, які заповіднітериторії є у вашій області. Що в них охороняють?

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *