1 911 перегляд(ів)

Урок54. Опора тіла і рух

Мета:розширити знання учнів про опорно-рухову систему та її функції; визначити значенняправильної постави для здоров’я людини; розвивати пізнавальні процеси;формувати потребу в здоровому способі життя.

 

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  3. Перевір себе!

  • Чому людина належить до живої природи?
  • Наведіть приклади органів людини. Яку роботу вони виконують?
  • Що таке система органів? Наведіть приклади.
  • Яка система керує діяльністю організму?
  1. Розгадування кросворда •

1 ) Не годинник, а цокає. (Серце)

2)Нескінченний потяг, що розвозить по тілу поживні речовини. (Кишковий)

3) Коли ситий, він мовчить. Коли голодний — бурчить. (Шлунок)

4) Орган дихання людини. (Легені)

5) Повен хлівець білих овець. Що це за хлівець? (Рот)

— Яке слово вийшло у виділеному рядку? (Скелет)

Скелет — це сукупністькісток організму людини або тварини.

  1. Робота в групах(за картками)

1) Навіщо людині скелет, які функції він виконує?

2) Що ще потрібно людині для руху?

3)Від чого залежить правильна постава? (Постава — це положення тіла людинипри ходьбі, сидінні)

4) Чим небезпечне порушення постави?

— На які питання було важко відповісти?

— Що необхідно зробити, щоб відповісти на поставлені питання?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про опорно-рухову систему.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 144-146)

— Пригадайте, що таке система органів.

— Розгляньте малюнок 117. Знайдіть частини скелета на малюнку. Знайдітьїх у своєму тілі.

Запам’ятайте! Скелет визначає форму тіла і разом із мускулатурою захищаєвнутрішні органи від можливих ушкоджень. Кістки скелету рухають

м’язи.Під шкірою людини знаходяться кістки і м’язи. Кістки складають скелетлюдини. Скелет і м’язи утворюють опорно-рухову систему людини.

У скелеті людини 212 кістки. Скелет створює опору тілу та оберігає йогочутливі органи: вони вкриті кістковими оболонками. Матеріал, з якого складаєтьсяскелет, твердий, як бетон. Проте скелет відрізняється не лише міцністю,але і вражаючою легкістю. У дорослої людини його вага складає менше1/5 ваги тіла.

Будь-який рух, від мруження очей до ходьби і бігу, здійснюється за допомогоюм’язів. М’язи складаються з клітин, що мають унікальну здатність скорочуватися.Мозок віддає команду м’язам, і вони скорочуються. Коли м’язискорочуються, кістки, до яких вони прикріплені, приводяться в рух.

Висновки

  • Опорно-рухова система складається зі скелета і м’язів.
  • Скелет визначає форму тіла і разом із м’язами захищає внутрішні органивід можливих ушкоджень.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

Практичне завдання

— Зігніть ліву руку в лікті, а правою помацайте м’яз. Що відчуваєте?

— Опустіть руку. Тримайте її вільно. Помацайте м’яз. Які зміни відбулися?

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки на с. 146. ,

— Чому скелет і м’язи називають опорно-руховою системою?

— Яке значення має скелет?

— Розкажіть про роль м’язів.

— Для чого потрібно виробляти правильну поставу?

— Пригадайте, як можна виробити правильну поставу. На основі цих знань складіть пам’ятку для дошкільнят.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С . 144 -146 .

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *