1 804 перегляд(ів)

Урок56. Травна система

Мета:ознайомити учнів з травною системою і з необхідними організму поживними речовинами;розвивати мислення, пам’ять, уміння слухати; виховувати відповідальнеставлення до свого здоров’я.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  3. Бесіда

— Як постава впливає на здоров’я людини?

— Що слід робити, щоб мати правильну поставу?

  1. Демонстрування учнями правильної постави
  2. Презентація учнями вправ для постави
  3. Тест «Так чи ні?»

— Відповідайте за допомогою знаків «+ » або « – » .

  • Опорно-рухова система складається зі скелета і м’язів,
  • Опорою тіла служать м’язи.
  • Рух тіла і його частин забезпечують кістки скелета.
  • Під час ходьби тримайся прямо, не сутулься.
  • Важкий вантаж носи в одній руці, щоб іншою підтримувати рівновагу.
  • Не спи на ліжку, що сильно прогинається. Ліжко має бути рівним.
  • Ліжко ,має бути дуже м’яким, щоб було зручно.
  • Щоб не бути сутулим, потрібно правильно харчуватися.

Учитель акцентує увагу на останньому питанні.

— Як ви відповіли на останнє запитання?

— Що ви знаєте про харчування?

— Які органи входять у травну систему?

— Яку «роботу» вони виконують?

— Як перевірити, чи маєте ви рацію?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ і МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про будову та значення травної системи.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 149-150)

— Пригадайте, як живляться рослини і тварини. Чому людина повиннахарчуватися?

— На малюнку 119 розгляньте будову травної системи. Знайдіть на своємутілі місця, де розміщені ці органи.

— Розкажіть про шлях їжі в організмі.

— Із чого складається і як працює травна система?

— Що називається травленням?

— Для чого організму потрібні поживні речовини?

Запам’ятайте! Органи травлення потрібно берегти змалку. Піклуйтеся про стан своїх зубів!

Здорові зуби краще справляються зі своєю роботою — пережовуванням їжі,ніж хворі. До того ж мати здорові зуби — це гарно. Вони — окраса обличчяі знаряддя для правильного мовлення.

Висновки

  • Травлення — це складний процес перетворення їжі на поживні речовини,які засвоюються організмом для отримання енергії побудови тіла.
  • Берегти свої зуби потрібно змалку .

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Практична робота

Мета: навчити доглядати за зубами.

Робота в групах

Виробіть правила догляду за зубами й правила правильного пережовування

їжі.

— Відгадайте загадки.

  • Завжди в роті, а не проковтнеш. (Язик)
  • Повен хлівець білих овець. (Зуби)

— Поміркуйте і поясніть!

Чому людині потрібні здорові зуби?

— Запам’ятайте і поясніть приказку.

Здорові зуби — здоров’ю любі.

  1. Колективне складання пам’ятки «Бережи зуби!»

ПАМ’ЯТКА БЕРЕЖИ ЗУБШ

  • Після прийому їжі завжди полощи рот теплою водою.
  • Чисти зуби 2 рази на день (уранці й увечері перед сном) протягом 3 хвилин.
  • Користуйся тільки власною щіткою. Стеж, щоб вона була завжди чистою.
  • Не колупай у зубах металевими предметами.
  • Не бійся лікаря, сміливо звертайся до нього за порадою, допомогою.
  1. Цікаво знати!

— У дорогу їжа у нашому організмі вирушає у вигляді шматочка хлібаз маслом, супу, каші, котлет. А до кінця подорожі перетворюється на маленькікрапельки прозорої рідини.

Увесь шлях харчові маси здійснюють за 1-2 доби. Довжина цього шляхупростягається майже на 8метрів.

— Про що ви дізналися в рубриці « Для допитливих»?

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки на с. 150-151.

— Що називається травленням?

— Поміркуйте, як вплине на організм хвороба певного органу травлення.

— Поясніть, для чого потрібно піклуватися про свої зуби.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 149-151.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *