6 799 перегляд(ів)

Відповідальність за власне здоров’я. Вибір життєвого шляху на основі здорового способу життя

Мета:

сформувати в учнів поняття про відповідальність за власне здоров’я, показати, як здійснюється вибір життєвого шляху на основі здорового способу життя.

Обладнання та матеріали: фотографії й плакати, що дозволяють ілюструвати відповідальність за власне здоров’я та вибір життєвого шляху на основі здорового способу життя.

Базові поняття й терміни: відповідальність, здоров’я, здоровий спосіб життя, життєвий шлях. Тип уроку:   вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

  1. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговорення проблемного запитання «Якщо людина веде малорухливий спосіб життя, переїдає, має шкід­ливі звички, але вважає, що її здоров’я погіршується через погану спад­ковість і забруднення навколишнього середовища, то що б ви їй могли за­перечити?»

III.    Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя

■ 1. Відповідальність за власне здоров’я

Реалізувати свої можливості на практиці й досягти в житті успіхів значно легше здоровій людині, яка веде здоровий спосіб життя. Регуляр­ні фізичні навантаження й правильне харчування підтримують здоров’я, захищають від захворювань, сповільнюють процес старіння. Фізкультура корисна в будь-якому віці, оскільки звичайна денна активність сучасної людини рідко забезпечує достатнє фізичне навантаження.

Здоровий спосіб життя — це стиль життя, що сприяє здоров’ю, довголіт­тю, підтримці гарного самопочуття. Регулярні заняття спортом або фізкульту­рою створюють позитивну залежність, поліпшують якість життя. Правильні звички, пов’язані з харчуванням, допомагають почуватися й виглядати кра­ще. Відмова від шкідливих звичок дозволяє уникнути втрати здоров’я.

Академік М. М. Амосов писав: «У більшості хвороб винні не природа й не суспільство, а тільки сама людина. Найчастіше вона хворіє від ліні й жадібності, але іноді й від нерозумності».

Академік М. М. Амосов — хірург-кардіолог, автор новаторських наукових робіт, прожив довге життя — 89 років, і активно працював до останніх своїх днів. Він був ученим надзвичайного інтелекту і вважав, що творчість продовжує життя.

Перш ніж навчитися працювати й піклуватися про суспільне благо, якому людина буде служити, вона повинна навчитися піклуватися про саму себе, про своє здоров’я. Кожна людина — творець власного здоров’я.

■ 2. Вибір життєвого шляху на основі здорового способу життя

Кожна людина сама вибирає свій життєвий шлях. Напрямок цього шляху багато в чому залежить від того, який спосіб життя веде ця людина. Так, здоровий спосіб життя передбачає оптимальний режим праці й відпо­чинку, правильне харчування, достатню рухову активність, особисту гігіє­ну, загартовування, відвикання від шкідливих звичок, любов до близьких, позитивне сприйняття життя. Він дозволяє до глибокої старості зберігати моральне, психічне й фізичне здоров’я.

Якщо ви хочете вести здоровий спосіб життя, то:

■  визначте, що ваш стиль — це здоровий спосіб життя, й чітко його дотримуйтеся;

■  бережіть здоров’я з юних років, тому що існує багато хвороб, які ви­являються з віком, хоча їхнє коріння треба шукати в дитинстві;

■  будьте завжди доброзичливі, спокійні й розважливі, частіше посміхай­теся, не піддавайтеся зневірі й не дозволяйте собі падати духом;

■  любіть близьких — бо стосунки з ними також впливають на стан ва­шого здоров’я;

■  вибирайте професію, що приносить вам не тільки матеріальне, але й моральне задоволення, дарує радість;

■  займайтеся фізичною працею, намагаючись якнайбільше часу прово­дити на свіжому повітрі, активно відпочивайте;

■  не куріть, не намагайтеся втекти від проблем у світ алкоголю або нар­котиків.

■  Робота в групах. Робота з підручником

Учні вивчають відповідні сторінки підручника, працюють з ілюстра­ціями, таблицями, схемами.

V. Самостійна робота учнів

У робочому зошиті учні виконують завдання № 6—7 на с. 61.

VI. Домашнє завдання

& У підручнику прочитати § 15, відповісти на запитання після параграфа.

? У робочому зошиті виконати завдання № 8—10 на с. 62—63.

VII. Підбиття підсумків уроку

Icon of Відповідальність за власне здоров'я Відповідальність за власне здоров'я (11.8 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *