1 869 перегляд(ів)

Вставляння графічних об’єктів у текстовий документ. Вставляння схем та діаграм

Мета уроку:

  • навчальна: сформувати вміння вставляти графічні об’єкти та організаційні діаграми у текстовий документ; формувати навички роботи з текстовими документами;
  • розвивальна: розвивати логічне мислення;
  • виховна: виховувати в учнів інформаційну культуру, активність, уміння самостійно здобувати знання.

Тип уроку: практичне застосування знань, умінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

ІІІ. відтворення і коригування опорних знань

Гра «Зіпсована записка» (робота з картками)

Вставте пропущені слова.

Набрати текст у текстовий документ означає … (ввести) текст з … (клавіатури).

Виправлення помилок, вилучення зайвих слів і речень, внесення додаткових слів, речень і абзаців — це … (редагування) текстового документа.

Текст в абзаці можна розташувати зліва, справа, … (по центру, за шириною).

Форматування текстового документа полягає у … (встановленні абзаців, оформленні шрифтів тощо).

Рядок стану може містити такі відомості: … (номер поточної сторінки, кількість сторінок у документі, номер рядка).

Макетування текстового документа полягає в … (оформленні заголовків, нумерації сторінок, створенні змісту тощо).

Найбільш поширений формат сторінки – … (А4).

  1. мотивація навчальної діяльності

— Під час вивчення теми «Текстовий процесор» ви навчилися створювати текстовий документ, вводити (набирати) текст, форматувати його, виконувати різні операції з цілим текстом та його фрагментами.

— Що потрібно зробити, якщо є потреба проілюструвати текст, зробити його більш наочним, цікавим?

— Правильно, вам потрібно навчитися вставляти в текст зображення.

— Чи доводилося вам вставляти зображення раніше? У якій програмі? (MS PowerPoint)

— Як можна вставити зображення в текстовий документ, ви дізнаєтеся під час вивчення теми уроку. На цьому уроці ми навчимося додавати рисунки до тексту документа; дізнаємося про основні параметри розміщення рисунків у тексті; навчимося здійснювати форматування рисунків; з’ясуємо, як працювати з фігурним текстом.

  1. V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку

VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

Робота з підручником: § 24

VIІ. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях

Робота за комп’ютером

  • Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  • Інструктаж учителя.

Підручник ст. 172-172

  • Практична робота за комп’ютерами.
  • Вправи для очей.

VIIІ. Домашнє завдання

Підручник ст. 166-176

IХ. Підсумки уроку

Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.

  1. Що нового сьогодні дізналися?
  2. Чого навчилися?
  3. Що сподобалось на уроці, а що ні?
  4. Чи виникали труднощі?

X. Оцінювання роботи учнів

Icon of Urok (24) Urok (24) (525.5 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *