3 225 перегляд(ів)

Виховний захід-роздум 3 клас: ЗРОСТАЙТЕ ДОБРИМИ ЛЮДЬМИ

Мета:     сприяти усвідомленню учнями поняття «добра людина»; формувати в дітей прагнення бути хорошими; вчити цікаво та з користю проводити дозвілля в колі друзів.

Обладнання: сюжетні малюнки на окремих аркушах паперу (формат А5), копіювальний папір, білий папір, кольорові олівці.

Хід уроку

І. Привітання вчителя зі святом Дня Знань

–      Доброго дня, мої хороші! Рада вас бачити. Ви так загоріли! А значить, багато часу проводили на повітрі, добре відпочили. Тому я переконана, що ви готові продовжити навчання. Так?

–      Сьогодні перший день занять у новому навчальному році. Подивіться один на одного, посміхніться, щоб розпочати роботу з хорошим настроєм.

ІІ.  Фронтальна робота з класом

  1. Оголошення теми уроку.

–      Тема нашого уроку: «Вчимося бути добрими людьми». Тож давайте спочатку вияснимо зміст поняття «добра людина».

  1. Колективна робота учнів у формі «мозкової атаки».

чуйна, співчутлива

 

 

  1. Підбиття підсумків «мозкової атаки».

Отже, доброю називають виховану, працьовиту, співчутливу, дбайливу, привітну, не злостиву, турботливу людину, яка всім бажає добра, прагне принести користь іншим. Іншими словами – людину оцінюють за її вчинками.

  1. Дискусія на тему: «Чи можу я вважати себе доброю людиною?»

Учитель пропонує учням поміркувати та висловити припущення: чи є вони добрими людьми, підтвердивши свою думку прикладами власних учинків.

Кожен виступ дискутується.

  1. Практична робота учнів у парах: виготовлення настільної гри «Знайди відмінності» (учитель може обрати свій варіант практичної роботи).

–      А тепер, мої любі, я хочу, щоб ви всі зробили одну добру справу і відчули, яке це приносить задоволення!

Різновидом практичної роботи учнів на даному етапі може бути копіювання за допомогою копірки чорно-білих предметних або сюжетних малюнків, заготовлених педагогом заздалегідь із розрахунку на кожну дитину.

Завдання: виготовити копії малюнків, обмінятися ними із сусідом по парті, розфарбувати за допомогою кольорових олівців та повернути йому назад. Далі кожен має розфарбувати ті малюнки, які дав їм для копіювання педагог, але інакше, ніж сусід.

По завершенню роботи кожен із школярів у нагороду за працю матиме настільну гру «Знайди відмінності» – дві кольорові ілюстрації, що певною мірою відрізняються одна від одної, та отримає можливість погратися в неї.

–      Ну що, діти, вам сподобалося робити добру справу?

–      Скільки відмінностей знайшла ти, Олю? А ти, Петрику?

–      Які ви в мене уважні, спостережливі!

–      Як ви думаєте, чому виготовлення настільної гри я назвала доброю справою? Що в цьому хорошого?

Підсумовуючи відповіді дітей, педагог акцентує їхню увагу на тому, що іграшки чи ігри не обов’язково купувати в магазині, їх можна виготовити власноруч, тим самим не лише зекономити кошти, а й цікаво та з користю провести дозвілля. Можна погратися з другом у цю гру, а можна навчити виготовляти подібні ігри когось іншого, хто ще не вміє це робити.

Однозначно це краще, ніж байдикувати.

У. Підбиття підсумків уроку

–     Хто пам’ятає тему нашого уроку?

–     То яку людину називають доброю?

–     Отже, підсумовуючи почуте на уроці, який висновок ви зробили для себе? (Якщо хочеш, щоб тебе вважали доброю людиною, поводься чемно, аналізуй свої вчинки, намагайся ставитися до інших так, як хочеш щоб вони ставилися до тебе тощо.)

Нижче пропонуємо приклад малюнка для виготовлення гри.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *