4 066 перегляд(ів)

Використання енергії вітру

Мета:розширити уявлення учнів про використання енергії вітру людиною; розвиватилогічне мислення; виховувати бажання відповідально ставитися до природи, її багатств.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  3. Бесіда

— Чому Сонце називають найпотужнішим джерелом енергії?

— Як сонячна енергія перетворюється на інші види енергії?

— Чому сонячна енергія може стати найважливішим джерелом енергії?

— Чи є в Україні сонячні електростанції? Спробуйте віднайти їх на карті атласу.

— У чому полягають недоліки спалювання горючих корисних копалин дляотримання електроенергії?

— Назвіть переваги використання сонячної енергії.

— Поміркуйте, чому наймогутніша сонячна електростанція побудованау Криму.

  1. Робота над загадками
  • Що летить, і не здоженеш? (Вітер)

 

  • Хоч не літак, а крилатий,

Без крил не може працювати. (Вітряк)

 

  • Він шепоче: «Шу-шу-шу…

Листя обірвать спішу.

З ним я у осіннім гаї

У таночку покружляю (Вітер)

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про використання людиною енергіївітру.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 65-67)

— Пригадайте, що таке вітер. Який буває вітер?

— Поміркуйте! Як сонячна енергія перетворюється на енергію вітру?

Запам’ятайте! Сонце спричиняє виникнення вітру на Землі.

— Розгляньте малюнки на с. 66 та розкажіть, як людина може використатиенергію вітру для власних цілей.

— Пригадайте, до якого виду енергії відносять вітер.

— Сьогодні люди навчилися перетворювати енергію вітру на електричну, не забруднюючи довкілля

— Чому вітри найчастіше дмуть на узбережжі морів, у горах і степах?

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?

Висновки

  • Енергію вітру створює Сонце.
  • Люди здавна використовують енергію вітру.
  • У наш час поширення набувають вітрові електростанції.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
  2. Робота в групах

— Проаналізуйте свої записи спостережень за погодою, щоб установитиорієнтовну кількість вітряних днів у році. Зробіть висновок: чи доцільно встановлювативітрові установки у вашій місцевості.

  1. Робота в парах

— Уявіть, що ви — спеціалісти, яким доручили будівництво вітрової електростанції.

Що ви врахуєте, обираючи місце для її спорудження?

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки нас. 67.

—- Чому енергія вітру ніколи не вичерпується?

— Де найкраще будувати вітрові електростанції?

— Доведіть переваги отримання електроенергії за допомогою вітру.

— Поясніть, чому вітрові електростанції називають енергією майбутнього.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 65-67.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *