3 134 перегляд(ів)

Витинанка як вид народних ремесел України. Виготовлення серветки-витинанки

Мета. Ознайомити учнів з витинанкою як видом народних реме­сел України, технікою виготовлення витинанок. Навчити школярів робити серветку-витинанку. Розвивати уяву, твор­чі здібності. Виховувати бережливе ставлення до традицій українського народу.

Матеріали та інструменти. Кольоровий папір, ножиці, олівець, зразок виробу, підручник (с. 82-82)

Хід уроку

  1. Підготовка робочих місць.
  2. II. Організаційний момент.

Весела витинанка завітала до нас на годинку, розкаже нам цікаву новинку.

Навчить вас папір складати ісерветку-сюрприз вирізати.

III.   Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Бесіда з використанням ілюстративного матеріалу.
  • З давніх давен українці прикрашали свій одяг вишивками, роз­писами, домівки — виробами з глини та дерева, витинанками. Вірили, що символічні орнаментальні візерунки витинанок приваблюють до оселі благодать, достаток, багатство, ласку надприродних сил.
  • Що ж таке витинанка?

Витинанка це ритмічні візерунки, зроблені способом вирізуван­ня складеного аркуша паперу. Сама назва походить від українського слова витинати — вирізати.

—          Сьогодні ви будете працівниками майстерні, в якій виготовляють
витинанки. А допомагатиме вам майстер Паперопластик.

  1. Розгляд зразків витинанок.
  2. IV. Розгляд зразка виробу.

—          Святковий стіл можна прикрасити ось такими серветками-витинанками, зробленими власноруч. Великі серветки можна покласти під тарілки, а поруч — маленькі серветки-сюрпризи.

  1. V. Технологія виготовлення виробу (підручник, с. 82-83).
  2. Складіть квадратний аркуш паперу навпіл. Потім ще раз навпіл.
  3. Простим олівцем з одного боку нанесіть по краях контури пелюсток.
  4. Виріжте пелюстки.
  5. Розгорніть утворену витинанку. ‘
  6. Складіть її навпіл.
  7. Зробіть надрізи, як показано на малюнку.
  8. Вставте у надрізи цікаві подарунки-сюрпризи. (Це можуть бути цукерки, шоколадки, маленькі іграшки.)
  9. VI. Планування наступних дій. Відбір матеріалів та інструментів.

—         Пригадайте, які інструменти потрібні для роботи на сьогод­нішньому уроці.

VII.   Правила техніки безпеки і гігієни праці.

—         Майстер Паперопластик нагадує вам, як потрібно тримати ножиці папір під час вирізування.

  • Щоб лінія розрізу була рівною, чіткою, ножицями ріжуть не поспішаючи, повільно повертаючи папір.
  • Коли потрібно різати по кривій лінії, ножиці розкривають і ріжуть тією частиною, що ближча до шарніра.
  1. Повторення правил техніки безпеки.

— Перш, ніж почати роботу, давайте згадаємо правила техніки безпеки під час користування ножицями.

  • Класти ножиці так, щоб вони не виступали за край.
  • Не залишати ножиці в розкритому вигляді, не тримати кінцями вгору.
  • Передавати ножиці кільцями вперед.

VIII.  Самостійна робота учнів.

  1. IX. Фізкультхвилинка
  2. X. Продовження самостійної роботи.
  3. XI. Оцінювання виробів. Відбір на виставку.

XII.   Підсумок уроку.

— Чи сподобалося вам виготовляти такі серветки?

— Що таке витинанка?

— У вільний час спробуйте виготовити писанку способами вити­нання і аплікації (підручник с. 84).

XIII. Прибирання робочих місць.

Trud 34 (13.7 KiB, 1 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *