596 перегляд(ів)

Визначення та інтонаційне виділення у реченнях тексту слів, найважливіших для вираження думки

Мета:навчати учнів знаходити в тексті слова, найважливіші для вираженнядумки, виділяти їх інтонацією; розвивати мовлення учнів; виховуватибережливе ставлення до хліба.

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний момент

Вітаємо вас, наші любі,

У світлій, затишній оселі.

Нехай наш урок для вас буде,

Як пісня — дзвінкий та веселий.

 

  1. Актуалізація опорних знань

 

  1. Побудова діалогу за аналогією

Нічого

— Грицьку, що ти робив сьогодні?

— Нічого.

— А ти, Михайлику?

— Та я був коло нього!

 

— Чи відповідає заголовок тексту?

— Побудуйте діалог за аналогією.

 

  1. Робота з деформованим текстом

— З поданих у рядку слів складіть речення. З речень утворітьтекст і запишіть його. Доберіть заголовок.

Принесла, дзьобі, в, вона, жолудь.

Восени, цікаво, лісі, в.

Його, під, ховати, почала, коріння.

Пролетіла, ось, і, сіла, сойка, пеньок, на.

 

III. Повідомлення теми й мети уроку

— Вам відомо, що тема — це те, про що йдеться в тексті. У кожному тексті є слова, які виражають його головну думку. Сьогодні науроці ви навчатиметесь знаходити в тексті такі слова, виділяти їхінтонацією — більшою силою голосу.

 

  1. С приймання й усвідомлення нового матеріалу.

 

  1. Робота над віршем

— Прочитайте виразно вірш. Виділені слова вимовляйте

з більшою силою голосу.

 

Чим пахне хліб

Як тепло пахне хліб!

Любов’ю трударів,

І радістю земною,

І сонцем, що всміхалося весною,

І щастям наших неповторних діб.

Духмяно пахне хліб.

П. Воронько

 

— Якими словами вірша можна відповісти на запитання: чимпахне хліб?

— Отже, ці слова і є найголовнішими для вираження думки, бодають відповідь на запитання, поставлене в заголовку, виражаютьтему вірша.

 

  1. Каліграфічна хвилинка

Якщо сядемо красиво,

То напишемо на диво —

Чисто, рівно і красиво.

Раз, два, три, чотири, п’ять —

Починаємо писать.

Ручку вправо поверніть,

Зошит вправо покладіть

І рівненько напишіть.

ХхХхХххххл хліб

— Спишіть слова, які є найголовнішими для вираженнядумки.

— Які звуки позначено буквою щ у слові щастям?

— Побудуйте звукову модель цього слова.

 

  1. Робота над прислів’ями

— Прочитайте прислів’я й приказку.

  • Хочеш їсти калачі — не сиди на печі.
  • На чорній землі білий хліб родить.

— Як ви їх розумієте?

— Хто вирощує хліб?

— Як хліб приходить на стіл?

 

Фізкультхвилинка

Печу, печу хлібчик

Дітям на обідчик.                  (Діти вдають, що місять тісто.)

Беру, беру бабку…                (Вдають, що виймають тісто з діжі.)

Кладу на лопатку,                 (Садять тісто на лопатку.)

Шусть у піч, шусть!              (Вкидають тісто в піч, виступаючиправою

 ногою вперед.)

 

  1. Узагальнення й систематизація знань

 

  1. Розвиток мовлення

Робота над текстом «Рятівник»

— Прочитайте текст.

Діти купалися в річці. Дмитрик відплив далеко від берега.Хлопчик втомився і почав тонути. Це побачив Миколка. Вінстрибнув у воду і допоміг Дмитрикові пливти до берега.

 

— Назвіть у тексті слова, найважливіші для вираження головноїдумки. (Купалися, відплив, втомився, почав тонути, побачив,стрибнув, допоміг)

— Усно перекажіть текст з опорою на ці слова.

 

  1. Самостійна робота

— Розташуйте речення у такій послідовності, як відбуваютьсяподії. Запишіть текст. Підкресліть у кожному реченні слова, яківиражають послідовність подій.

Почалася велика перерва. Сьогодні вони чергові. Закінчився урокчитання. Діти провітрили класну кімнату і витерли дошку. У класізалишились Петрик та Іринка. Усі учні вийшли на подвір’я.

 

  1. Словникова робота

— Відгадайте загадку.

  • Народився у пустелі,

Де піски і дуже жарко,

Має два горби на спині

І живе у зоопарку. (Верблюд)

 

На дошці — таблиця-схема.

Який він? Де живе? Чим відзначається?
Це велика жуйнатварина, одночидвогорба Живе у пустелях тасухих степах Надзвичайною витривалістю

 

— Виділіть спільну частину у словах: верблюд, верблюдиця,верблюжа.

— Складіть і запишіть речення із цим словом.

 

  1. Підсумок уроку

— Над чим ми сьогодні працювали?

— Яке завдання виявилося для вас найцікавішим?

Icon of Ukr3 Urok (6) Ukr3 Urok (6) (128.7 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *