447 перегляд(ів)

Задачі на множення дробів. Частина 2

Мета: закріпити знання алгоритму знаходження дробу (відсотків) від числа та відпрацювати навички виконання завдань, що передбачають множення дробових чисел.

Тип уроку: застосування знань, навичок і вмінь.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

Індивідуальні завдання

  1. 1.     Кільком учням можна запропонувати розв’язати домашні задачі біля
    дошки (умову заздалегідь записати на дошці).
  2. 2.     Фронтальна робота

1) Знайдіть: ; ; ; ; ;  від 120 см3.

2) Знайдіть: 1 %; 5; 10; 35; 108; 110; 160; 200 від 800 г. Порівняйте
здобуті відповіді з 800 г.

3) У саду 40 дерев. Серед них є яблуні й груші. Скільки в саду яблунь, якщо: а) яблунь  усіх дерев; б) груш  усіх дерев; в) яблуні станов­лять 20 % усіх дерев; г) груші становлять 40 % усіх дерев?

4) Виконайте дії: ; ; ; .

 

II. Актуалізація опорних знань

Запитання до класу

  1. 1.     Як знайти дріб від числа? Наведіть приклад. Складіть задачу.
  2. 2.     Як знайти відсотки від числа? Наведіть приклад. Складіть задачу.

@ Слід звернути увагу учнів на те, що дріб / відсоток від числа можна взяти будь-який. Але в задачах, якщо мова йде про частину цілого, дріб (сума дробів), на який ділиться число, не перевищує 1 (100 %).

 

III. Відпрацювання навичок

@ На уроці слід звернути увагу на розв’язування саме таких задач, в яких розглядається частина від цілого, що зводиться до 1.

  1. 1.     Екскаватор вирив траншею завдовжки 150 м за 3 дні. За перший день він вирив 40 % траншеї, а за другий —  тієї частини, що залишилася. Скільки метрів траншеї вирив екскаватор за третій день?
  2. 2.     Велосипедист за першу годину подолав 40 % дистанції, а за другу — 70% решти дистанції. Скільки відсотків дистанції проїхав велосипе­дист за ці 2 год?
  3. 3.     Автотуристи проїхали 520 км за 4 дні. За перший день вони проїхали , за другий —  усього шляху, а за третій — на 40 км менше, ніж за четвертий. Скільки кілометрів проїхали автотуристи за четвертий день?

Додаткові задачі

  1. 4.     Один кран наповнює ванну за 15 хв, а другий — за 12 хв. Чи напов­ниться ванна за хв спільної роботи кранів?
  2. 5.     Збільшіть число 100 на 20 %, а одержане при цьому число зменшіть
    на 20 %.

@ Бажано показати учням два способи розв’язування цих задач.

 

1-й спосіб

У поіменованих величинах

2-й спосіб

У дробах

Вантажний автомобіль проїхав 240 км за 4 год. Який шлях проїде за цей час легковий автомобіль, швидкість якого становить 120 % швидкості вантажного авто­мобіля?

1) 150 · 0,4 = 60 (м) — за 1-й день;

2) 150 — 60 = 90 (м) — залишиться після 1-го дня;

3) 90 ·  = 50 (м) — за 2-й день;

4) 90 – 50 = 40 (м) — за 3-й день. Відповідь. 40 м

Уся траншея 100 % = 1.

1) 100 % – 40 % = 60 % — залишок після 1-го дня;

2) — за 2-й день;

3) — за 3-й день;

4) % від 150: 150·:100 =  = (м) — за 3-й день.

Відповідь. 40 м

 

IV. Підсумки уроку
Самостійна робота

Варіант 1

  1. 1.     а) Обчисліть: ; ; ; . б) Спростіть вираз .

в) Обчисліть .

  1. 2.     Розв’яжіть задачі:

а) 1 кг печива коштує  грн. Скільки коштуватиме  кг;  кг, 200 г цього печива?

б) Турист подолав за три дні 32 км. За перший день він пройшов 37,5 % шляху, за другий день  остачі. Скільки кілометрів шляху подолав ту­рист за 3 дні?

Варіант 2

  1. 1.     а) Обчисліть: ; ; ; . б) Спростіть вираз: .

в) Обчисліть .

  1. 2.     Розв’яжіть задачі:

а) Яку відстань подолає потяг зі швидкістю 75 км/год за  год?  за  год? за 2 год 36 хв?

б) За три дні виплатили 480 грн. За перший день 12,5 % цієї суми, за
другий день —  остачі. Скільки грошей витратили за третій день?

 

V. Домашнє завдання

  1. 1.     Довжина кімнати 6 м, її ширина становить 75 % довжини, а висота —  ширини. Знайдіть масу повітря в цій кімнаті, якщо 1 м3 повітря має масу 1,29кг.
  2. 2.     До магазину завезли 1,2 т картоплі. За перший день продали 0,2 усієї
    картоплі, а за другий — остачі. Скільки кілограмів картоплі продали за другий день?
  3. 3.     Зменшіть число 200 на 10%, а одержане при цьому число збільште на 10%.
  4. 4.     Задача. Спочатку пройшли 30 % усього шляху, а потім 20 % остачі.
  5. 5.     Скільки відсотків шляху залишилося пройти?
Icon of Urok 29 Urok 29 (26.9 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *