348 перегляд(ів)

Закріплення знань про часові форми дієслова

Мета: формувати в учнів уміння визначати час дієслів та змінювати дієслова за часами; спостерігати за роллю дієслів у реченні; збагачуватисловниковий запас; розвивати мовлення; виховувати гордість за своюБатьківщину.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Каліграфічна хвилинка

Зз зц єць ух ає

Заєць має двоє вух,

Як одним він рухає,

Другим слуха вітерець,

Що за полем дмухає.

— Назвіть дієслова.

— Визначте час.

— Зробіть звуковий аналіз слова вітерець.

— Складіть речення зі словом заєць.

  1. Словникова робота

— Відгадайте загадки, запишіть слова-відгадки.

  • На небі біліє,

Світить, а не гріє. (Місяць)

  • На ракеті він літає

І скафандр чудовий має. (Космонавт)

  • Засвітила, полетіла —

Хвіст вогненний залишила. (Ракета)

  • Один баранець пасе тисячі овець. (Місяць, зорі)

— Якою темою об’єднані ці слова-відгадки? (Космос)

— Продовжте цей ряд слів. (Супутник, космічний корабель,космонавтика)

— До кожного записаного слова доберіть дієслово теперішньогочасу. (Місяць світить. Зорі сяють. Космонавт керує. Ракета летить. Супутники допомагають. Корабель літає. Космонавтикавивчає.)

— А тепер змініть ці дієслова теперішнього часу на дієслова минулого часу, майбутнього часу.

— Як ви змінювали дієслова? Зробіть висновок.

— Запишіть речення.

12 квітня — Всесвітній день авіації та космонавтики.

— Чому саме цього дня весь світ відзначає День авіації і космонавтики?

— Хто є першим космонавтом нашої незалежної держави?

Леонід Каденюк народився в селі Клішківці Хотинського районуЧернівецької області.

Навчався в Чернігівському училищі льотчиків. 1995 року переміг у конкурсі на спільний україно-американський політ. Підготовку до польоту пройшов у місті Х’юстоні У космосі перебував 16 діб. Екіпаж у складі 6 чоловік проводив важливі біологічні дослідження.

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку

— Яку частину мови ми вивчаємо?

— Як визначити час дієслів?

— Сьогодні на уроці ми поглибимо свої знання про дієслова.

  1. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
  2. Гра «Визнач час»
  • Розуму за гроші не купиш.
  • І сила перед розумом никне.
  • Розуму чоловік учиться увесь вік.
  • Що нині утече, то завтра не зловиш.
  • Мудрим ніхто не родився, а навчився.
  1. Гра «Віднови вірш»

— Спишіть, розкриваючи дужки. Ставте дієслова у потрібнійформі.

Скоро сонечко (пригріють),

(потече) струмки,

Темний гай (зазеленіють),

(Зацвіте) квітки.

О. Олесь

Фізкультхвилинка

По доріжці, по стежині

Червона Шапочка іде.

У своїй малій корзині

Бабусі їстоньки несе.

Поставим кошики на землю,

Вгору руки підіймем,

Трохи ними поплескаєм,

Трішки ними потрясем.

Пошукаєм ягідок,

Покладемо в свій роток,

Кошик в руки ми візьмем,

Тихо крадучись, ідем,

Щоб нас вовчик не спіймав,

На обід щоб нас не мав.

  1. Узагальнення й систематизація знань
  2. Робота в парах

— Спишіть, добираючи з дужок потрібне за змістом слово.

Учень (запізнився, прийшов пізно, затримався, припізнився) наурок.

Маринка (берегла, доглядала, гляділа, пильнувала) квіти.

Учитель (вчащає, заходить) до класу.

  1. Самостійна робота

— Випишіть дієслова. Визначте їхній час.

  • Налетіли бджоли на щедринець,

Набирають меду на гостинець,

Всім на хоботку принесуть медку.

Д. Чередниченко

  • Прозорі тіні берег красять,

Гудуть десь бджоли у дуплі,

На камінь ящірка вилазить,

Припав метелик до землі.

М. Філянський

  • З неба сяє сонце привітне,

Біля хати яблуня квітне,

Бджіл вона приваблює цвітом —

Вродять щедро яблука літом.

М. Ковнацька

Взаємоперевірка в парах з опорою на зразок, поданий на дошці.

  1. Розвиток мовлення

— Зі слів кожного рядка складіть речення. Запишіть їх так, щобвийшла зв’язна розповідь.

Повернулися, вирію, з, ластівки.

Дахом, гнізда, під, вони, ліплять.

Грудочки, з, річки, носять, глини, ластівки.

Пташенятам, м’яко, у, буде, гнізді.

  1. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Які завдання були найбільш цікавими?

— Чого хотіли б навчитися на наступному уроці?

 

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *