878 перегляд(ів)

Збіг однакових приголосних звуківна межі префікса і кореня

Мета: провести спостереження за збігом однакових приголосних звуків намежі префікса і кореня; розвивати мовлення учнів; виховувати інтересдо слова.

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Актуалізація опорних знань
  3. К ліграфічна хвилинка

Ї ї Її Їд їж їз їв

їжак Київ Україна

Їв би кіт рибку, а в воду не хоче.

— Як ви розумієте зміст приказки?

 

  1. Словникова робота

Гра «Знайди “зайве” слово»

Абрикос, апельсин, пшениця, черешня.

 

  1. Гра «Не помились!»

— Покажіть сигнальними картками, який префікс — з– чи с– винапишете у поданих словах.

Скипіти, згадати, створити, сходити, зліпити, здати, зшити,списати, зчистити.

 

  1. Гра «Заповни пропуски»

— Вставте замість крапок потрібні префікси з-, с-.

Умій .. казати, умій .. мовчати.

Тихесенько вечір на землю .. падає.

Бабуся .. шила новенький фартушок.

 

  1. Гра «Заміна»

— Замініть одним словом із префіксом без-.

Людина, яку ніщо не турбує. (Безтурботна)

Пилосос, який працює без шуму. (Безшумний)

Кондиціонер, який не видає звуків. (Беззвучний)

Людина, яку нікому захистити. (Беззахисна)

— Що ви помітили у словах беззвучний і беззахисна? (Збіг однакових приголосних звуків.)

 

III. П відомлення теми й мети уроку

— Сьогодні на уроці ми поспостерігаємо за збігом однаковихприголосних звуків на межі префікса і кореня.

 

  1. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

Мовні спостереження

— У поданих словах позначте корінь і префікс.

беззубий

беззвучний

беззмістовний

беззоряне

піддався

беззахисний

беззбройний

роззолочений

роззуватись

роззиратись

віддати

оббити

— Поясніть подвоєння.

 

Фізкультхвилинка

 

  1. Узагальнення й систематизація знань
  2. Робота в парах

— Запишіть слова. Поясніть причини збігу двох однакових приголосних.

захисний

зубий

БЕЗ                                        злобний

звучний

збройний

змінний

 

  1. Колективна робота

Словниковий диктант

Віддалений, відданість, роззуватися, оббілений, піднісся, зрісся,туманний, беззвучний, машинний, ззаду, сонний.

 

  1. Гра «Добери словечко»

— Прочитайте. До поданих у дужках слів доберіть спорідненіз префіксами з-, с-. Утворені словосполучення запишіть.

(Пекти) пиріг, (косити) очерет, (дивуватися) раптом, (тиснути)в кишені, (палахнули) вогні, (котитися) з гірки, (ходити) до бібліотеки, (різати) квіти, (летіти84・) в повітря, (фотографувати) брата.

 

  1. Творче списування

— Спишіть, вставляючи пропущені букви. Позначте префікси.

Бе.. хмарне, ро.. бити, бе.. листий, бе.. водний, ро.. казати, ро..крити, бе.. платний, бе.. межний, ро.. класти, ро.. шити, бе.. вусий,ро.. пороти, бе.. мірний

 

VІ. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Чого навчилися на уроці?

— Над якою темою ми сьогодні працювали?

— Наведіть приклади таких слів.

 

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *