943 перегляд(ів)

ЖАНРИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

Мета:

навчальна: ознайомити учнів з основними жанрами образотворчого мистецтва (на пропедевтичному рівні); навчити розрізняти їх;

розвивальна: розвивати вміння насолоджуватися творами образо­творчого мистецтва, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів;

виховна: прищеплювати зацікавленість творами образотворчого мистецтва.

Оснащення

  • Матеріали та інструменти: альбоми, будь-які графічні (олівці, куль­кові ручки, фломастери та ін.) або живописні (гуаш) матеріали, пензлі, ємності для води, серветки для витирання рук та пензлів.
  • Зоровий ряд: репродукції творів графіків та живописців, створені у різних жанрах (анімалізм, портрет, пейзаж, натюрморт); репродукція твору А. Дюрера «Заєць».
  • Літературний ряд: фрагмент вірша О. Кушнера «Про картини».

Тип уроку: комбінований урок.

Словник термінів:

0 жанр — в образотворчому мистецтві історично сформований, усталений різновид художніх творів, зображення яких мають свій характер, зміст та форму відповідно до певної теми (аніма­лістичний, пейзажний, портретний, натюрморт та ін.).

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бесіда

Чи подобається вам розглядати картини або скульптури? т Що зображене на ваших улюблених картинах? т Щоб ви зображали на картинах, якби були справжніми худож­никами та брали участь у міських або навіть міжнародних ви­ставках?

  • ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Розповідь учителя

— Ми завжди захоплюємося творами образотворчого мисте­цтва — графічними, живописними або скульптурними. Адже у кож­ного з нас — свої вподобання. Комусь більше подобаються твори із зображенням лісів, полів, селищ або міст, іншим — зображення людей, а хтось найцікавішими вважає зображення тварин. І це дуже добре. Ми всі дуже різні, і тому не існує людей з абсолютно однаковими смаками.

Художники також мають власні уподобання. Кожний з них зображує те, що хвилює саме його. У такий спосіб у різний час утворилися жан­ри образотворчого мистецтва.

Найдавнішим вважають ані­малістичний жанр, у творах якого йдеться про життя різних тварин.

(Учитель демонструє наочність.)

Його приклади ми бачимо ще на сті­нах печер!

Досить серйозний вік і в портрет­ного жанру — жанру, який оспівує людину, розповідає про її життя, уподобання, переживання. (Учитель демонструє наочність.)

Пейзажний жанр виник не так давно, як анімалістичний та портретний. Він також дуже багатий на свої різновиди: міський, сільський, марина, гірський, індустріальний та ін. (Учитель демон­струє наочність.)

Натюрморт, який відтворює світ речей людини, виник у Гол­ландії.

Як ви вважаєте, що зображують натюрморти?

Вони розповідають і про певні речі, якими оточує себе людина, і про епоху, уподобання та захоплення власника цих речей.

  1. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
  2. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

Творче завдання № 1

Намалюйте за бажанням портрет, пейзаж чи натюрморт своїми улюбленими художніми матеріалами.

Творче завдання № 2

Відчуйте себе художниками-анімалістами. Намалюйте улюблену тваринку.

VII. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Учитель (ідекламує вірш)

Якщо бачиш на картині склянку чаю на столі Чи компот в склянім графині, чи троянду в кришталі, Може, й керамічну вазу, або грушку, або торт,

Навіть все оце відразу, знай, що це є натюрморт.

Якщо бачиш: на картині намальована ріка,

Чи ялинка в білій шубці, чи на полі два бика,

Може, навіть, на узліссі побудований шалаш,

Звісно ж, ця картина зветься не інакше, як пейзаж.

Якщо бачиш, що з картини жінка дивиться на вас,

Чи мужчина у камзолі, чи моряк, чи верхолаз,

Може, учень-першокласник, що трима в руках букет, Знайте, діти, ця картина називається портрет.

Ось ти бачиш на картині: вовк з вовчицею сидить,

Лев — цар звірів — у савані з левенятами лежить.

Бачиш іншого ти звіра, що зовсім нам є незвичний,

Як назвати жанр робіт цих? Жанр цей — анімалістичний.

О. Кушнер

VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

  1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
  2. Визначення завдання для підготовки до наступного уроку (вдома знайти та розглянути репродукції робіт різних художників; при­нести на наступний урок альбоми, пластилін, дощечки, стеки (або гуаш, пензлі, альбоми)).

Проголошення уроку завершеним.

Obrazotv3 17 (79.4 KiB, 2 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *