1 420 перегляд(ів)

Згинання і складання паперу. Виготовлення жабки-пострибушки.

Мета. Продовжувати ознайомлювати учнів із виготовленням ігра­шок у техніці оригамі. Навчити їх способом перегинання і складання паперу виготовляти жабку-стрибунку. Розвивати уяву, образне мислення, навички самостійної роботи.Виховувати самостійність, охайність

Хід уроку

  1. Підготовка робочих місць (перед початком уроку).
  2. II. Організаційний момент.

III.    Повідомлення теми і мети уроку.

— Діти, послухайте загадку, вона підкаже вам, про яку тваринку
ми сьогодні поговоримо.

У зеленому жакеті

галасує в очереті.

Хоч і плавати мастак,

а не риба і не рак.

Вистромля булькаті очі

і співає: “Кум-квак!” (Жаба.)

  • Як ви думаєте, жаби корисні чи шкідливі тварини?
  • Героями яких казок є ця тваринка?
  1. IV. Розгляд зразка виробу.

— Сьогодні на уроці ми будемо виготовляти жабку-стрибунку способом оригамі.

Вчитель демонструє зразок.

А шо таке оригамі? (Складання паперового аркуша).

  1. V. Технологія виготовлення виробу.

— Для виготовлення жабки потрібно взяти квадратний аркуш паперу. Пригадайте, як на попередньому уроці ми робили паперовий квадрат.

Учень демонструє послідовність виготовлення квадрата із паперу.

  • Візьміть аркуш білого паперу, з якого будете робити жабку, і виготовіть з нього квадрат.
  • А тепер уважно слухайте і спостерігайте, як я буду створювати жабку. Намагайтеся запам’ятати послідовність виконання роботи.

Вчитель демонструє послідовність виготовлення жабки з коменту­ванням та опорою на технологічну картку.

  • Квадратний аркуш перегніть по діагоналях, але не залишайте складеним (а). Використовуючи лінії згину, складіть бічні сторони всередину (б). Тоді загніть знизу вверх ріжки (в), які мають посере­дині зійтися. Зігнуті трикутнички перегніть наполовину ще раз (г).

Переверніть саморобку на зворотний бік і перегніть від краю до середини два рази (д, є). Щоб іграшка при натискуванні підстри­бувала, треба ще два рази перегнути її біля лапок, приблизно на сантиметровій відстані від краю та лінії згину (є, ж).

— Якщо натиснути на іграшку в місці верхнього згину вказівним
пальцем (з), то вона здійснить стрибок.

  1. VI. Планування наступних трудових дій. Закріплення нового матеріалу.

— Розгляньте картку у посібнику і уявно складіть таку жабку.

VII.   Повторенняправил  техніки безпеки і гігієни праці.

VIII. Самостійна робота учнів.

Школярі самостійно працюють, користуючись технологічною карт­кою. Вчитель надає окремим учням необхідну допомогу.

Фізкультхвилинка.

Раз, два, три, чотири, п’ять!

Час прийшов відпочивать.

Руки вгору, руки вниз.

Покрутись та зупинись.

А тепер всі руки в боки і як жабки: скоки-скоки!

Раз — присіли, два — всі встали.

Знов як жабки поскакали!

Раз, два, три, чотири, п’ять! Треба знову працювать.

  1. IX. Продовження самостійної роботи.

Після закінчення роботи учні розмальовують іграшку і випробовують, чи стрибає їхня жабка.

  1. X. Оцінювання виробів та відбір їх на виставку.

— А зараз позмагаємось, чия жабка якнайдалі і найшвидше стрибне.

Діти по двоє виходять до підготовленого для гри стола і змага­ються між собою. Вчитель разом з учнями оцінює вироби.

  1. XI. Підсумок уроку.

XII.   Прибирання робочих місць.

Жабка-стрибунка

Trud 33 (55.1 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *