5 005 перегляд(ів)

ЖИТИ ПО СОВІСТІ. СІМЕЙНИЙ КАЛЕНДАР

Мета: ознайомити учнів із поняттям ≪жити по совісті≫; формувати навички спілкуванняв сім’ї; розвивати мислення, мовлення; виховувати шанобливе ставлення достарших та інших членів сім’ї.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Розгадування кросворда

 

п і в ч у т т я
п д т р и м к а
в з а є о д о п о м о г а
о б о в я з к и
п о р о з у м і н н

 

(Сім’я)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про поштиве ставлення до старших таінших членів сім’ї.

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 43-47)

— Прочитайте текст ≪Жити по совісті≫ на с. 4 3 -44 і поділіться своїми думками

щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Як ви розумієте слово байдужий?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 44.

— Розгляньте малюнки на с. 44. Розкажіть, що на них зображено.

— Складіть ланцюжок залежності одного члена родини від інших.

— Як ви розумієте вислів ≪жити по совісті≫?

— Знайдіть у тексті слова, у яких є відповідь на запитання, що означаєжити по совісті.

— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 14. Якою темою об’єднаніці прислів’я?

— Прочитайте оповідання ≪Так буде справедливо≫ на с. 45 і поділітьсясвоїми думками щодо прочитаного.

— Поміркуйте, чому оповідання так називається.

— Який старший брат: милосердний, справедливий, відповідальний, хитрий?

Робота в парі

— Обговоріть, що з переліченого на с. 45 ви завжди робите.

  • Не випрошую в батьків того, що вони не можуть купити.
  • Охоче виконую домашні завдання.
  • Після походу до магазину повертаю батькам решту грошей.
  • Відгукуюсь на прохання батьків допомагати в господарстві.
  • Читаю книжку маленькому братикові або сестричці.

— Прочитайте текст ≪Сімейнийкалендар≫ на с. 46-47 і поділіться своїмидумками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Розгляньте малюнки на с. 46. Що на них зображено? Які з цих подарунківви робили або можете зробити?

— Розгляньте малюнки на с. 47. Що можна сказати про хазяїв цієї квартири?

—Знайдіть правильну відповідь у тестових завданнях на с. 47.

Практичне завдання

— За допомогою батьків створіть у класі книжку рецептів старовиннихстрав: як приготувати кутю, пшоняний куліш, вареники, пампушки тощо. Порадьтесь

і з вашими бабусями й дідусями.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Гра Збериприслів’я

Хто не знав ізмалку діда, як батьків рідних.

Що молодим посієш, той добра не звідав.

Поважай старих людей, те старим пожнеш.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чому був присвячений наш урок?

— Що ви запам’ятали з цього уроку?

—Як ви турбуєтесь про членів своєї родини?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 43-47.__

Icon of Ja U Sviti (11) Ja U Sviti (11) (16.1 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *